У Водянській територіальній громаді зривається навчальний процес у школах та садочках

4 листопада, тобто сьогодні, закінчилися осінні канікули і в школах поновлено навчальний процес. Та, на жаль, в Кам’янсько-Дніпровському районі повернутися за парти змогли не всі учні. Наразі, у Водянській  територіальній громаді без опалення все ще залишаються чотири школи та садочок! І проблема там склалася дуже серйозна.

Представники громади поїхали в Кам’янку шукати справедливість

Повноцінно функціонувати, після проходження всіх необхідних етапів, громада почала з 1 січня 2018 року. Тобто, їй немає і двох років. До складу Водянської територіальної громади входять села Водяне, Дніпровка, Нововодяне, та з  січня цього року до них приєдналося селище Заповітне. На даний момент там нараховується 10 закладів освіти: шість шкіл та чотири дитячих садочки. Чому половина з них виявилася не готовою до опалювального сезону, нам розповів представник відділу освіти Водянскої сільської ради Ясенєв Василь Васильович.

Представники громади поїхали в Кам’янку шукати справедливість

«1 листопада, згідно розпорядження голови територіальної громади, у зв’язку з тим, що середньодобова температура повітря була нижчою 8 градусів, віддано наказ про початок опалювального сезону. Та зараз він під загрозою зриву. На даний час у нас не опалюються п’ять об’єктів освіти: чотири школи в селах Дніпровка, Водяне та Нововодяне і один дитячий садочок в Дніпровці. Зважаючи на низькі температури, які були минулого тижня, в класах немає обов’язкових плюс 18-ти градусів. Тож, дозволити дітям мерзнути ми не можемо. А причина того, що в закладах освіти немає тепла, полягає в наступному. Згідно рішення НКРЕКП – національної комісії, що здійснює державне  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на кожному об’єкті, що опалюються за допомогою газу, повинен бути встановлений єдиний вузол обліку газу з дистанційною передаючою даних. Наша територіальна громада не настільки багата, аби платити по 500 тисяч гривень за встановлення кожного такого вузла. Порахуйте, скільки треба коштів, аби обладнати ними всі 10 закладів освіти» – каже Василь Васильович.

Наприкінці минулого тижня представники громади були на зустрічі з керівником Акціонерного товариства «Запоріжгаз». Їм підтвердили, що реконструкція одного об’єкту вартує півмільйона гривень. Тільки за проектні роботи треба одразу ж заплатити 110 тисяч.

«Вибачте, звідки у сільської громади, яка була створена нещодавно і тільки стає на ноги, такі гроші, коли для нас кожна гривня має значення? НКРЕП як державний регулятор ідею народила, та відповідальність за її реалізацію поклала на місцеві бюджети. Але ж ті податки, які ми збираємо в своїх селах, не дають нам змоги швидко реалізовувати такі коштовні проекти. Повірте, ми готові це робити. І навіть заклали певні кошти на 2019 рік. Та їх надто мало. Але ж має бути ще здоровий глузд, враховуватися економіка новоствореної громади» – вважає Василь Ясенєв.

Взагалі то розпорядження НКРЕКП не є новим. Воно побачило світ ще у 2015 році. Його то відміняли, то знову впроваджували. І так кілька разів. Зараз встановлення єдиного вузла обліку газу з дистанційною передаючою даних є обов’язковим.  Але ж сама громада створилися тільки на початку 2018-го. І минулого року «немовлят» не стали чіпати. Та передишка виявилася зовсім не довгою.  Тепер питання стоїть руба: немає грошей на вузли, немає й опалення.

Представники громади поїхали в Кам’янку шукати справедливість

Врешті, обурені і спантеличені такою ситуацією батьки та представники громади у п’ятницю, 1 листопада, вирушили до Кам’янки, де розташований, так би мовити, філіал газового господарства області. Та тамтешні службовці відправляють всіх незгодних і незадоволених  до Запоріжжя і лишень розводять руками. Мовляв, вирішити це питання можна тільки там. Тож, наскільки відомо МедіаЦентру, сьогодні голова Водянської територіальної громади знову поїхав на зустріч до керівника АТ «Запоріжгаз». Чи допоможе це вирішити проблему, ми обов’язково повідомимо. А поки що діти до школи так і не повернулися. Прийнято рішення з понеділка перейти на дистанційне навчання. Мешканці територіальної громади сподіваються, що це тимчасово.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Цікава практика для Енергодара: на сквері уклали рулонний трав’яний газон

Мысли посетителей
  1. мама :

    В Благовещенской громаде тоже самое нет отопления в школах и детских садах. А чем думали головы зная о проблеме 6-ть месяцев, сидели и ждали что родители бабок дадут. Пусть официально закрывают учреждения и не платят учителям зарплату так быстро затопят.

  2. Анонім :

    Не ту страну назвали гандурасом

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X