Енергодарців змушують сплачувати кошти на розвиток лікарні

Днями в соціальній мережі Фейсбук з’явилася інформація, що в енергодарській медико-санітарній частині лікарі вимагають у пацієнтів кошти, нібито, на розвиток лікарні. Внесок – 350 гривень на банківський рахунок є обов’язковим. Рахунок в свою чергу зареєстровано на клініку «ВІЗУС», що відновлює зір малозабезпеченим людям. В повідомленні також йшлося про те, що тимчасово виконуючий обов’язки директора нашої лікарні Бредихін Андрій Вікторович заснував шахрайську схему вимагання грошей на підставі благодійності. Тепер у енергодарців виникло питання: як перерахування коштів на благодійність допоможе розвивати нашу лікарню?

Пацієнтів енергодарської СМСЧ №1 змушують сплачувати кошти на благодійність
Енергодарців змушують сплачувати кошти на розвиток лікарні

Виконуючий обов’язки директора медико-санітарної частини згодився дати коментар з цього приводу. Але суттєвої відповіді від нього не прозвучало. Андрій Вікторович зазначив, що  через благодійність легше запобігти хабарництву та незаконному збагаченню медичного персоналу. Для розвитку лікарні необхідні кошти, от і збирають, хто що пожертвує.  Це, звичайно, добре, але ж такі речі мають бути добровільними, а не добровільно-примусовими.

Андрій Бредихін розповів, як перерахування коштів на благодійність допоможе розвивати нашу лікарню?
Виконуючий обов’язки директора СМСЧ №1 м.Енергодар

Ситуацію спробував виправити заступник міського голови Андрій Терентьєв. Він запропонував благодійній організації пояснити енергодарцям, на яких умовах вони увійшли в медичний заклад, та як буде відбуватися виведення та функціонування пожертвуваних коштів. А також  те, які цілі та напрямки діяльності  благодійна організація буде реалізовувати в енергодарській СМСЧ №1. Виконуючий обов’язки директора цієї медичної установи Андрій Бредихін погодився на таку пропозицію. Тепер будемо чекати оприлюднення вищесказаного.

Також, у присутніх на прес-конференції журналістів виникли запитання: як же реагувати людям на ті папірці з реквізитами на благодійність? Бо лікарі, начебто,  зазначають, що це добровільно-примусово? Андрій Вікторович сказав, що кожен може віддати на благодійність хоч 1 гривню, або й взагалі нічого. Це особисте рішення кожного пацієнта. Знову ж таки виникає питання: чому енергодарцям в обов’язковому порядку видають реквізити на сплату коштів із чітко зазначеною сумою в 350 гривень?

Енергодарців змушують добровільно-примусово сплатити кошти на розвиток лікарні
Енергодарців змушують сплачувати 350 гривень на розвиток СМСЧ №1

Оскільки мова йшла про медицину, нам стало цікаво, чи планує енергодарська влада та адміністрація медичного закладу ввести обов’язкове медичне страхування для населення?  Андрій Терентьєв відповів, що планує, та для цього треба час та можливості. Необхідно удосконалювати лікарню та реформувати медичні послуги. Тоді й буде страхування.

Наприкінці зустрічі представник енергодарської влади завірив присутніх, що всі питання, які стосуються медичних закладів Енергодара, будуть обговорюватися та вирішуватися безпосередньо  з народом.

Що з цього вийде, побачимо далі. Поки що ми закликаємо енергодарців не панікувати та діяти згідно з нормами законодавства. Бажаємо вам не хворіти.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: Енергодарці занепокоєні роботами, які ведуться в їх будинку

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X