Зміни в Законі: що треба знати, якщо працюєш вдома під час карантину?

В умовах коронавірусного карантину більшість працює у віддаленому режимі, тобто вдома. У зв‘язку з цим, 30 березня 2020 року було прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-2019» (№3275), яким описано зміни в трудових відносинах під час карантину.

Зміни в Законі: що треба знати, якщо працюєш вдома під час карантину?
Які зміни відбулися в трудових відносинах під час карантину?

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. При цьому якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені чинним трудовим договором, йдеться у повідомленні.

 Договір про надомну роботу обов’язково треба укласти в письмовій формі (ст. 24 КЗпП). Також, віддалена робота можлива тільки (!) за погодженням з роботодавцем та за наявності технічної можливості.

Працівник обов’язково має написати заяву про дистанційну роботу, в якій вказати причини, термін, місце, де він виконуватиме свої обов’язки (домашню адресу), технічні можливості. А роботодавець має видати розпорядження про віддалену роботу. Тут краще прописати всі нюанси. Наприклад: порядок дистанційної роботи із зазначенням терміну його виконання,умови оплати праці, тощо. До того ж, за інформаціею gmk.center, статтю 60 КЗпП зараз викладено в новій редакції: за погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватись гнучкий режим робочого часу на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом.

Як же відбувається оплата праці під час віддаленої роботи? Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу), повідомляе gmk.center.

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. А от час простою з вини працівника не оплачується.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі поновлюють рух автобусів АЕС по В.-Інтернаціоналістів

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X