Завдяки «Батьківщині» громади Запорізької області отримали можливість повернути землю, що віддавалась в оренду без їхнього відома

Йдеться про тисячі гектарів сільгоспугідь по всій Запорізькій області, які обласний Держгеогадастр передав громадам з «довіском» у вигляді трьох орендарів, яким було віддано без будь-яких конкурсів і аукціонів 60 земельних ділянок. Передача здійснювалась в той момент, коли держава вже прийняла рішення передати землі громадам, а самі громади їх ще не отримали.

Завдяки «Батьківщині» громади Запорізької області отримали можливість повернути землю, що віддавалась в оренду без їхнього відома

В лютому цього року керівник Запорізької «Батьківщини», заступник голови облради Владислав Куценко звернувся до прокуратури, СБУ та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо з’ясування обставини передачі трьом фізичним особам під городництво 2,5 тис. га земель в Мелітопольському, Бердянському, Запорізькому та Василівському районах. Землі передавались в оренду без відома громад на позаконкурсній основі.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру дійшла висновку, що договори про передачу вищезгаданих земель під городництво, які укладались управлінням  Держгеокадастру в Запорізькій області, мають ознаки правочинів, які вчинені з метою, що завідомо суперечить інтересам держави, що є підставою для визнання їх не дійсними. Про це йдеться в офіційному документі, що надійшов у відповідь на запит Владислава Куценка.

 «Цей документ – інструмент, що відкриває шлях до повернення землі. Громади отримали реальну можливість повернути десятки земельних ділянок, які  без їх відома були передані в оренду на 30 і більше років особам, які не мають жодного відношення ані до громад, ані до сільського господарства в цілому. Цей документ стане однаково в пригоді як керівникам громад, які перебувають в судовому процесі, так і тим, хто тільки готує судові позови», – зазначив керівник Запорізької «Батьківщини».

Найближчим часом керівники територіальних громад всіх 5 районів області отримають листи з копією документу, який в судах стане вагомим аргументом на користь рішення, щодо повернення землі у власність громад.

Публікується на правах політичної реклами

Читайте також: «Батьківщина» вимагає від Верховної Ради негайного ухвалення двох тарифних законів

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X