Відтермінування боргів та придбання транспорту: підсумки засідання наглядової ради енергодарського КП «ТВК»

Вчора, 22 листопада, у виконкомі відбулося чергове засідання наглядової ради КП «Тепловодоканал», на яке запросили представників підприємства та журналістів. Питань для обговорення було декілька.

Відстрочка боргів та придбання транспорту: наглядова рада енергодарського КП «ТВК» погодила низку нагальних питань

Перше з них стосувалося погодження укладання з ДП «Енергоатом» в особі Запорізької АЕС мирових угод на загальну суму 57,9 млн грн. Мова йде про заборгованість підприємства-банкрута «ПКВ», яка за судовим рішенням дісталася у «спадок» «Тепловодоканалу». На сьогодні така сума для «ТВК» є непідйомною, тому підприємство, «Енергоатомом» та ЗАЕС досягли домовленості щодо відтермінування погашення цієї заборгованості на три роки. Відповідне рішення планується закріпити юридично шляхом укладення мирових угод.

Другий пункт порядку денного витікав з першого і стосувався вирішення питання щодо придбання автотранспорту для КП «ТВК». Нині всі транспортні засоби, якими «Тепловодоканал» користувався на умовах договорів позички з «ПКВ», заарештовані, вилучені та реалізовані виконавчою службою в рахунок заборгованості. Тому підприємство планує звернутися до міської ради з проханням надати дозвіл на придбання нової техніки, яка використовуватиметься при усуненні аварійних ситуацій та перевезенні оперативного персоналу.

КП «ТВК» планує звернутися до міської ради з проханням надати дозвіл на придбання нової техніки

Наступне питання стосувалося погодження змін до договору про надання поворотної фінансової допомоги КП «ТВК» з міського бюджету на суму 16,7 млн грн щодо перенесення строків її повернення у 2022 році. Ці кошти виділили підприємству для погашення боргів перед постачальниками. Проте, за словами директора КП «Тепловодоканал» Олександра Кир’яненка,  наразі підприємство не може сплачувати рахунки за цим договором. Адже, окрім боргів «ПКВ», підприємство має 30-мільйонну дебіторську заборгованість. Ситуація ускладнюється тим, що нині діє мораторій на відключення комунальних послуг на територіях, де встановлено «червону» зону, тож застосовувати такий метод проти боржників КП «ТВК» поки що не може.

Також наглядова рада погодила питання щодо укладання договору на закупівлю для КП «ТВК» багатофункціонального екскаватора-навантажувача – у травні міська рада своїм рішенням виділила на його придбання 3,5 млн грн. В комплекті до екскаватора-навантажувача йде навісне обладнання, необхідне для виконання цілого спектру робіт. На сьогодні вже проведений аукціон, техніку планується отримати на початку грудня.   

Члени наглядової ради погодили всі винесені на засідання питання.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Поліцейські Василівського РУП розказали жителям району, як не стати жертвами…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X