Зарплата мера та подарунок від молодих мам на сесії в Енергодарі
Перша в цьому році сесія Енергодарської міської ради чомусь знову виявилася позачерговою. Єдине питання порядку денного, за яке депутати проголосували одностайно, стосувалося виділення земельної ділянки мамі полоненого й ув’язненого енергодарця – ветерана АТО Євгена Панова.
На тому порозуміння і закінчилося. Не в останню чергу тому, що за улюбленою звичкою міський голова й депутатська більшість вирішили голосувати оптом, запхавши в два пакети зовсім різні і подекуди проблемні питання. Як зазначив Павло Музика, бо ж попередньо їх розглянули на комісіях.

А от питання щодо заробітної плати міського голови розглядалося окремо. Виявилося, що міська рада вирішила урізати заробітки очільника Енергодара, які складаються з окладу в сумі трохи менше десяти тисяч гривень та чисельних надбавок і премій. Серед них, наприклад, є премія за високі досягнення в праці.
Чому це раптом Павло Музика вирішив бути скромнішим, його це рішення чи депутатське, на сесії не озвучили. Та натякнули, що надто вже багато в порівнянні з іншими мерами в Україні заробляє наш голова.
«Павло Олексійович, у вас яка була заробітна плата – 87 тисяч? І минуло півроку, як ви надумали знизити її собі до 57 тисяч. Добре… Це щоб мешканці міста знали, про яке зниження йдеться і як довго ви над цим розмірковували» – озвучив конкретні суми депутат Анатолій Анохін.
Стадіон чи дахи і ліфти?
Хвилю громадського обурення викликав намір виділити на реконструкцію міського парку й стадіону близько 50 мільйонів гривень. Чи є ці витрати на тлі величезних комунальних проблем в місті першочерговими?

Про це питали молоді мами, які прийшли на сесію разом з малечою. Вони ж подарували міському голові поламаний візочок – як символ бездоріжжя, непрацюючих ліфтів та комунального безладу.
«Жінки нашого міста щоденно власноруч піднімають візочки на 8-9 поверхи. Ви привели в Енергодар «чудову» керуючу компанію, яка нічого не робить. Неможна вирішувати проблеми шантажем! Як ви собі уявляєте: худенька, маленька мама тягне візок вагою 15 кг та ще дитину несе на руках, яка важить стільки ж. Ви вважаєте це нормальним? І це ваша провина. Бо саме ви привели цю компанію в Енергодар. І вам за неї відповідати!»
– дорікали меру молоді мами.

Натомість Павло Музика попросив назвати адреси, де є проблеми, зокрема, з ліфтами. Жінки зразу ж озвучили із десяток таких адрес. А мер пообіцяв того ж дня туди приїхати особисто. Та, наскільки нам відомо, так і не доїхав…
Особливо здивувало, що на стадіон гроші знайшлися, а на ремонт покрівель, ліфтів та підвалів – ні! Тоді як за інформацією депутата Сергія Холода, близько 340 ліфтів з 427-ми в Енергодарі вже відпрацювали свій термін і потребують заміни. Такому обранню пріоритетів, зокрема, обурювалася й літня мешканка будинку за адресою Набережна, 4.
«Покрівля. По 20 відер води виношу. Листопад, грудень, березень… В 2017 році ще обіцяли ремонт. Нічого не зробили. Ліфт теж не працює, підіймаємося сходами. В мене вже немає сил. Я інвалід. Живу на 9 поверсі. Всі інваліди Чорнобиля питають: чи ви нас зумисне «доїдаєте», чи хочете, аби ми вже скоріше повмирали?»

Питання щодо поновлення Яни Дабіжі на посаді заступника міського голови згідно рішення суду залишили, так би мовити, на десерт. Та судячи з усього, десерт виявився не дуже солодким. Депутат Холод нагадав, що свого часу її призначали незаконно, і звільнили потім теж. За що тепер доведеться плати – в буквальному сенсі. Так, кожного дня міська рада буде змушена виплачувати Яні Дабіжі від 1600 до 1800 гривень з бюджету.
Тавеликого ентузіазму щодо поновлення Дабіжі депутати не виявили. «За» проголосували тільки четверо. Втім, суттєво це справи не міняє, адже суд вже сказав свої слово. Ось така кадрова політика міського голови і його команди – дорога і відверто безглузда.
Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар
Читайте также: Запорізький суд взявся за розгляд справи щодо МДЛ в Енергодарі