Запорізький завод «Мотор-Січ» знову став знаряддям інформаційної війни проти України

Російська пропаганда не втрачає жодної можливості завдати Україні репутаційних втрат на міжнародній арені. Цього разу рупори Кремля використали в своїх інтересах інтерв’ю президента Естонії Керсті Кальюлайд «Європейській правді».

Коментуючи інвестиційний клімат в Україні, пані Кальюлайд вказала на несприятливі фактори, які насторожують потенційних інвесторів. Російським пропагандистам цього вистачило, аби вдихнути друге життя у фейк про примусову приватизацію запорізького АТ «Мотор Січ». Хоча презент жодним словом не обмовилася про підприємство.

Запорізький завод «Мотор-Січ» знову став знаряддям інформаційної війни проти України

Нагадаємо, що перша хвиля інформаційної агресії з цього питання пройшла в березні поточного року. 11 березня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про повернення підприємства «Мотор-Січ» в державну власність відповідно до чинного законодавства.

Тоді хвиля дезінформації виявилася настільки сильною, що ситуацію був змушений коментувати Секретар РНБО Олексій Данилов:

«Слово націоналізація жодним чином не було використано ні на засіданні РНБО, ні в рішеннях, які приймала РНБО, ні на брифінгу, в якому я виступав. Були зовсім інші слова. Ми сьогодні знаходимося в епіцентрі інформаційної війни з Російською Федерацією, яка має безпосереднє відношення до спільних з китайською стороною спробам захопити підприємство «Мотор-Січ», тому ми сьогодні маємо таку негативну інформацію щодо націоналізації. Йдеться про те, що підприємство «Мотор-Січ» найближчим часом повернеться у власність українського народу виключно на законних підставах, з дотриманням усіх вимог чинного законодавства. Ми не можемо собі дозволити, перебуваючи в стані війни, віддати в чужі руки підприємство, від якого залежить наша обороноздатність».

З того часу наші представники неодноразово зустрічалися з представниками КНР для врегулювання питання щодо АТ «Мотор-Січ» і захисту законних інтересів всіх сторін.

Ситуацію також прокоментував віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, який заявив, що уряд України не планує домагатися націоналізації заводу. Йдеться про відновлення контролю держави, можливо, шляхом докапіталізації підприємства.

Читайте також: На Запорізькій АЕС проходить комплексна перевірка дотримання вимог з…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X