На енергоблоці №2 ЗАЕС виконують заміну конденсатора

Заміна конденсаторів парових турбін на 3-му і 4-му енергоблоках Запорізької АЕС стала одним з найуспішніших проектів, що був втілений в життя завдяки науковцям та фахівцям-енергетикам.

На другому енергоблоці ЗАЕС триває заміна конденсатора
На енергоблоці №2 виконується заміна конденсатора турбіни

Як повідомляє прес-служба станції, експлуатація нового устаткування показала, що воно повністю виправдовує очікування.

Цей напрям роботи продовжується і зараз виконується заміна конденсатора турбіни на енергоблоці №2.

Спочатку необхідно підготувати величезну кількість документів для закупівлі і самого конденсатора, і його супутніх деталей й металоконструкцій. Від моменту закупівлі до безпосередньої поставки обладнання на проммайданчик зазвичай минає близько року. Тому, щоб придбати обладнання для другого енергоблока, робота розпочалася ще в лютому минулого року.

Зараз на блоці демонтують старі частини конденсатора і вже більше половини цієї роботи виконано. Старі конденсатори розрізані на чотири частини, тепер треба витягнути їх назовні, завантажити на транспорт та вивезти з території.

На другому енергоблоці ЗАЕС триває заміна конденсатора
Партнером-постачальником конденсаторів є АТ «Турбоатом».

Фахівці задоволені роботою нових конденсаторів, проте вже напрацьовано чималий досвід, і продовжується вдосконалення конструкції обладнання.

Враховуючи досвід експлуатації третього та четвертого енергоблоків, були внесені певні зміни. Наприклад, стосовно підведення хімводи. Також вдосконалили безпосередньо монтаж конденсатора, що з кожним наступним разом дозволяє виконувати роботу ще більш якісно, – зазначив інженер з експлуатації служби головного фахівця з турбін Микола Соколов.

Роботи в якості генерального підрядника знову виконує «Южтеплоенергомонтаж», який спеціалізується на технічному переоснащенні та реконструкції об’єктів теплової й атомної енергетики. Партнером-постачальником конденсаторів є АТ «Турбоатом».

Зараз відбувається підготовка до закупівлі комплекту обладнання конденсатора для енергоблока №5.

Читайте також: Один з цехів ЗАЕС відзначив 40-річний ювілей

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X