За 15 місяців енергодарські ОСББ зробили більше, ніж управителі за 36 років

Голова правління енергодарських ОСББ «Будівельників 42» та «Будівельників 44» Сергій Годін – ровесник свого будинку, їм обом по 36 років. Але якщо для людини такий вік – це розквіт життя, то для будови – це вже солідний період експлуатації, час, коли необхідно вирішувати безліч проблем.

Голова правління ОСББ «Будівельників 42» та «Будівельників 44», активіст ГО «БРАМА» Сергій Годін
Голова правління ОСББ «Будівельників 42» та «Будівельників 44», активіст ГО «БРАМА» Сергій Годін

Тож коли в домі декілька років тому почалися негаразди з освітленням прибудинкової території, каналізацією та будинковими комунікаціями, Сергій звертався до управляючих компаній, депутата на своєму окрузі та навіть до міського голови, проте все було марно. Тож це і стало тим поштовхом до створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Звичайно, перші кроки були важкими. За роки бездіяльності обслуговуючих фірм у жителів будинків виробився стійкий скептицизм щодо ефективного управління житловим фондом. Проте результати самостійного господарювання та раціонального використання коштів не змусили себе довго чекати. Так, за рахунок внесків співвласників ОСББ було повністю замінено систему каналізації, виконано капітальний ремонт електрощитового приміщення, ліфтів, встановлено систему відеонагляду, модернізовано освітлення та багато іншого.

За 15 місяців з моменту створення ОСББ зроблено більше, ніж за всі роки існування двох будинків
За 15 місяців з моменту створення ОСББ зроблено більше, ніж за всі роки існування двох будинків

Але, не дивлячись на те, що за 15 місяців з моменту створення ОСББ зроблено більше, ніж за всі роки існування двох будинків, залишається ще чимало проблемних питань. І от тут дуже доречною була б допомога міської влади, якої так не вистачає. Сергій Годін акцентує увагу на тому, що в Енергодарі немає простої та прозорої програми співфінансування ОСББ: частково – за рахунок бюджету міста та частково – за рахунок самих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.  

Проте й зараз, розраховуючи тільки на власні сили, правління ОСББ має безліч далекоглядних планів щодо покращення умов життя мешканців. Це і доведення до ладу прибудинкової території, і заміна комунікації холодного водопостачання, ремонту системи опалення, заміні вікон у під’їздах тощо.

Так, керування ОСББ – це складна справа, яка забирає купу часу і сил. Але, на думку Сергія Годіна, воно того варте!

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: ОСББ першої 9-поверхівки Енергодара: історія і сьогодення

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X