Ніхто не забутий, ніщо не забуте: в Енергодарі відкрилася виставка військових експонатів

В культурно діловому центрі ЗАЕС відкрилася виставка військових експонатів, зібраних енергодарцем Володимиром Марченко за всю історію його пошуково-дослідницької роботи. Виставку приурочено до 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

В культурно діловому центрі ЗАЕС відкрилася виставка військових експонатів
Завітайте подивитися військові експонати: в Енергодарі відкрилася ювілейна виставка

Подивитися та познайомитися ближче з цінними речами, документами минулих часів до Володимира Тарасовича завітали енергодарські пенсіонери, школярі, скаути, які допомагають йому у пошукових роботах. Не оминув таку важливу подію  ювіляр і ветеран Другої світової  Роман Павлович Єрош. Прийшли й небайдужі жителі, гості міста.

На урочистому відкритті Володимир Тарасович приємно здивував присутніх вражаючими цифрами. Енергодарець оприлюднив так званий звіт за свою багаторічну працю.

Енергодарець Володимир Марченко займається пошуковими роботами понад 55 років
Володимир Тарасович приємно здивував присутніх вражаючими цифрами

«Я займаюся пошуковими роботами 55 років. Виставковими – 40. Сьогодні проводиться моя 120-та виставка. Проведено 101 екскурсію по місцям бойової слави. Встановлено 3 пам’ятні дошки. З 1 січня 2011 року перепоховано  73 бійця. Знайдено по списках, з прізвищами, із вказівкою на точне місце поховання 422 людини, які загинули на Нікопольському плацдармі в 1943-1944 роках», – розповідає Володимир Марченко.

Неймовірно, це ж скільки сил, часу і наполегливості знадобилося, аби зібрати чималу скарбницю історичних цінностей нашого краю. Володимир Марченко й зараз, не покладаючи рук, працює, аби пам’ятні моменти того часу назавжди залишилися в серці кожного. Адже ніщо не забуте, й ніхто не забутий. Пенсіонер самотужки облаштовує пам’ятники та знаки, тому вдячний за будь яку допомогу.

«Іван Гнатович Самойдюк та Сергій Федорович Холод завжди мене підтримують. Організація виставок – це їх заслуга. Приємно, що є люди, яким не байдужа наша історія. Тому дуже хочеться сьогодні їх відзначити та подякувати за допомогу», – каже пошуковець Володимир Тарасович.

120-та ювілейна виставка Володимира Марченко чекає на енергодарців
Пенсіонер самотужки облаштовує історичні пам’ятники та знаки

Сергій Холод – помічник і давній друг Володимира Тарасовича, також завітав на відкриття. Він зазначив, що вражений атмосферою, яка царює на виставці, та завжди радий допомогти всім, чим зможе пошуковцю, адже захоплюється його роботою.

В культурно діловому центрі ЗАЕС відкрилася виставка військових експонатів
Сергій Холод – давній друг Володимира Тарасовича, також завітав на відкриття

Присутні з великим зацікавленням слухали розповіді Володимира Тарасовича про війну, бої, які йшли в нашому регіоні, і розглядали військову форму, фото, зброю та інші експонати.

Мешканці всього району мають бути вдячними за те, що поряд з нами живе чоловік, який зберігає історичну пам’ять про героїв, які віддали своє життя заради нас. Ми бажаємо Володимиру Марченко міцного здоров’я, та низько вклоняємося йому за багаторічну працю, яка надважлива не тільки для жителів нашого регіону, а й всієї України.

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Ремонт доріг: в Енергодарі з 1 листопада зміниться маршрут руху автобусів ЗАЕС

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X