Щороку на початку січня, після щедрих застіль, під кабінетом у проктологів шикуються черги. Діагноз у всіх один – «геморой».
Про те, чому не треба боятися проктологів і що робити, щоб свято не перетворилося на суцільний «геморой» розповідає завідувач проктологічним відділенням МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» Євген Грабко.

– Чому на початку року зростає кількість людей з проктологічними проблемами?
– Наші люди звикли відзначати свята «на широку ногу»: м’ясо, гострі закуски, жирні соуси і алкоголь. Багато алкоголю. А вранці – міцна кава, сигарета, 50 грамів для «бадьорості» і … знову в гості! Природно, такий марафон навіть здорова людина витримає насилу. Що говорити про тих, хто в зоні ризику?
– А хто знаходиться в зоні ризику?
Практично кожен з нас. Механізм розвитку геморою запускається при малорухливому способі життя – режим праці офісних працівників, наукових співробітників, комп’ютерників, майстрів салонів краси. Навіть у домогосподарок, які зайшли в соцмережі на хвилину, а «зависли» там годин на 5. Бухгалтери, водії, вантажники, жінки що народжували. І, звичайно ж, найпоширеніша категорія – любителі спиртного. Взагалі, у кожної людини є свої передумови до розвитку геморою, але частіше за все вони виявляються під час свят.
– А якщо людина поєднує активний, спортивний спосіб життя і алкоголь? Ризик виникнення геморою знижується?
– Ні. Наведу приклад. Проктолог – не «доктор Хаус», але на прийомі він точно може сказати пацієнту, пив він вчора алкоголь, а сьогодні каву, чи ні. Справа в тому, що слизова прямої кишки миттєво реагує на алкоголь, набухає, стає рихлою і вразливою. В таких умовах слизова кровить, запалюються гемороїдальні вузли, з’являються больові відчуття. Так людина стає нашим пацієнтом.
– Невже кава теж може викликати розвиток геморою?
– Міцна кава у великих кількостях викликає набряк слизової і, як наслідок, провокує напад гострого геморою. А ще оцет, гірчиця, хрін, васабі, страви з великою кількістю приправ теж провокують набряк слизової і ведуть до розвитку гострого геморою. І навіть якщо людина на 100% впевнена, що геморою у неї немає, проктологи без частки жарту кажуть: «Це поки»…
– Це правда, що існує «безсимптомний геморой»?
– На жаль, так. Людина може ходити з цією проблемою тривалий період, нічого не помічаючи. Якщо веде нормальний спосіб життя – яскраво виражених симптомів не спостерігається.
Помітним поштовхом у розвитку хвороби може стати будь-яке відхилення від звичного способу життя: зайва чарка алкоголю, обід всухом’ятку, підняття ваги. І ось тоді людина починає відчувати незвичні і малоприємні симптоми.

– Які методи лікування геморою пропонує МЦ «Оксфорд Медікал»?
– Одним з методів лікування є процедура лігування. Гемороїдальний вузол просто «позбавляють харчування», перев’язуючи в певному місці. Через деякий час він поступово відсихає. При цьому людина ходить на роботу, не відчуває особливих неприємних відчуттів, а після курсу лікування забуває про те, що у нього був геморой. Головне тут – вчасно прийти до лікаря.
– А якщо людина хоче позбутися від геморою за день? Швидко і радикально?
– Таке теж можливо. Тільки в МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя» людина може позбутися від геморою за годину. Без крові і болю. Без тривалої підготовки і реабілітаційного періоду.
– Про яку диво-операцію йде мова?
– Це допплерівська дезартерізація HAL-RAR. Головним плюсом методики вважається відсутність рецидивів. Лікування за методом HAL-RAR не тільки усуває больові відчуття і фізичні прояви геморою, воно викорінює гемороїдальні артерії – основну причину хвороби.
– Чи працюють фахівці Вашого відділення в період локдауна?
– Безумовно, ми працюємо, як і будь-який медичний заклад. Більш того, ми працюємо з дотриманням всіх карантинних норм. У нашому медцентрі немає черг, прямих контактів з іншими пацієнтами. Локдаун – не привід відкладати лікування. Чекаємо! Будемо раді допомогти всім!
Увага! Прийом гінеколога з мазками на флору, цитологією та відеокольпоскопією – 350 грн.
Адреса МЦ «Оксфорд Медікал Запоріжжя»: вул. М. Гончаренка, 7.
Запис на прийом за тел.: (061) 233-7-233.
Публікується на правах реклами
Читайте також: Енергодарська тяжкохвора вчителька потребує допомоги