У Запоріжжі викрили сall-центр з місячним обігом у 2 мільйони

У Запоріжжі 28-річна мешканка організувала діяльність шахрайського call-центру. Про це повідомляє пресслужба обласного управління Нацполіції.

Представляючись працівниками банку, зловмисники випитували у людей реквізити та привласнювали їх кошти

Працівники центру представлялись співробітниками служби безпеки банків, отримували персональні дані людей про банківські карти та рахунки – реквізити та CVV-код. Шахраї використовували психологічні методи впливу та діяли по заздалегідь прописаній інструкції. Також користувалися програмою підміни телефонного номера. Клієнтські бази даних зловмисники скуповували у DarkNet.

Допомагали жінці вести «бізнес» троє місцевих мешканців. У кожного була своя зона відповідальності: підбір, інструктаж та контроль персоналу, звіт організаторці про суму отриманих грошей, нагляд за функціонуванням програмного забезпечення. Загалом штат співробітників центру налічував близько 100 людей.

Частину отриманих коштів шахраї конвертували у біткоіни

Отримані гроші зловмисники переводили на електронні гаманці, на картки власні або підконтрольних осіб, які надалі виводили через конвертаційний центр. Крім того, частину коштів конвертували у біткоіни.

Шахрайській «бізнес» щомісяця приносив організаторці до 2 мільйонів гривень, які вона відповідно до функціоналу розподіляла між всіма учасниками. 

Вчора, 18 лютого, поліцейські провели 14 обшуків за місцями мешкання зловмисників та в приміщенні call-центру. Вилучили комп’ютерне обладнання, мобільні телефони, зброю та гроші.

Організаторці та двом учасникам злочинної групи повідомили про підозру за ч.3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.

Після проведення комплексу процесуальних заходів буде надана правова оцінка іншим особам, причетним до діяльності call-центру.

Читайте також: Керівництво Запорізької міськради звинувачують у привласненні 400 бюджетних тисяч

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X