Перегони по-дніпрорудненськи: які партії та персоналії формуватимуть депутатський корпус

Майже 20-тисячне місто гірників та два найближчі села Златопіль та Маячка, які входять до складу Дніпрорудненської об’єднаної територіальної громади, вже декілька днів живуть в очікуванні оприлюднення результатів місцевих виборів. Виборців цікавить питання: хто ж найближчі п’ять років керуватиме громадою?

Хто ж найближчі п’ять років керуватиме Дніпрорудненською громадою?

Як виявилося, остаточний підрахунок та офіційне оприлюднення результатів голосування затягується через розгляд 13 скарг, які надійшли на адресу Дніпрорудненської міської територіальної виборчої комісії від політичних партій «Слуга народу» та «Порядок». В основному заяви стосувалися порушення транспортування виборчої документації, через що заявники вимагали перерахунку голосів на певних дільницях. Проте, на думку комісії, скарги виявилися безпідставними та були відхилені.

Одна зі скарг надійшла від чинного міського голови, самовисуванця Юрія Коробова, який, за попередніми даними, програє кандидату на посаду мера від партії «Опозиційна платформа – За життя» Євгенію Матвєєву 117 голосів. Проте вчора, 28 жовтня, на засіданні комісії, перед самим розглядом своєї скарги, чинний мер зненацька відмовився від її розгляду, підвівся з місця та пішов.  

Єдина скарга, яка після повторного розгляду була задоволена, надійшла від чинного депутата Запорізької обласної ради від ПП «Опозиційний блок» Віталія Хрола. У своїй заяві він зазначав, що на виборчій дільниці у гімназії «Софія» інформаційний плакат політичної партії «Порядок», від якої він балотувався, був протягом 15 хвилин закритий іншим стендом, що, на його думку, не дало виборцям змоги ознайомитися з інформацією про кандидатів. Комісія визнала це порушення несуттєвим.

Варто відзначити, що судових позовів щодо виборів в Дніпрорудному наразі немає.

За попередніми даними, до міської ради проходять 6 політичних сил, які подолали 5-відсотковий бар’єр

Після тривалого розгляду скарг Дніпрорудненська міська територіальна виборча комісія нарешті змогла продовжити процес підрахунку голосів та визначення «прохідних» політичних сил та кандидатів у депутати міськради. Тож, за попередніми даними, до міської ради проходять 6 політичних сил, які подолали 5-відсотковий бар’єр й, таким чином, розподілили між собою 26 депутатських мандатів:

 • ПП «Опозиційна платформа – за життя» набрала 1530 голосів, або 33,97% (9 мандатів);
 • ПП «Порядок» – 836 голосів, або 18,56% (5 мандатів);
 • ПП «Слуга народу» – 705 голосів, або 15,65% (4 мандата);
 • ПП «За майбутнє» – 396 голосів, або 8,79% (3 мандата);
 • ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 383 голоси, або 8,50% (3 мандата);
 • ПП «Опозиційний блок» – 253 голоси, або 5,61% (2 мандата).

Ще дві політичні сили не подолали 5-відсотковий бар’єр – це партії «Європейська солідарність» та «Наш край», за які проголосували по 200 виборців, що дорівнює 4,44%.

За попередніми даними, до депутатського корпусу Дніпрорудненської міської ради увійдуть наступні кандидати:

 • від ПП «Опозиційна платформа – за життя» – Ірина Ручка, Олег Маслов, Юрій Дон, Наталя Сохань, Віталій Марсавін, Михайло Солопов, Андрій Мелехін, Владислав Амірзянов, Ірина Азарова;
 • від ПП «Порядок» – Віталій Хрол, Володимир Брик, Іван Баршак, Володимир Новік, Антон Козирєв;
 • від ПП «Слуга народу» – Сергій Семено, Валентина Дубицька, Лариса Решетняк, Олександр Степанюк;
 • від ПП «За майбутнє» – Сергій Тихонов, Микита Шарапов, Вікторія Маслова;
 • від ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – Ігор Тронь, Микола Деберина, Алла Сімонова;
 • від ПП «Опозиційний блок» – Олена Дяченко, Сергій Кузнецов.

Зазначимо, що через нову виборчу систему результати можуть здатися досить дивними та неочікуваними. Велика кількість набраних в своєму окрузі голосів ще не гарантує кандидату місце в депутатському корпусі. Адже, відповідно до пропорційної системи з відкритими партійними виборчими списками, шанс «зайти» в міськраду у кандидатів зі скромними виборчими симпатіями, проте під високими порядковими номерами в єдиному списку, досить великий. А часом і значно більший, ніж у справжніх фаворитів. Це і показали нинішні вибори.

Ще раз акцентуємо увагу читачів на тому, що це поки що попередні результати виборів, вони не є остаточними та можуть зазнати незначних змін. Наразі очікуємо офіційного оприлюднення результатів, яке відбудеться тільки після встановлення підсумків голосування обласною та районною територіальними виборчими комісіями.

Наостанок додамо, що явка виборців по Дніпрорудному склала рекордно мізерні 32,5% – це 4914 людей. Крім того, 411 бюлетенів визнано недійсними.  

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі поліцейські виявили порушення в роботі ТВК

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X