Всі зірки зійшлися: на Українській, 6 для енергодарця з інвалідністю нарешті встановлять пандуси

Напевно, енергодарці пам’ятають резонансну історію зі встановленням пандусу у четвертому під’їзді на Українській, 6, де живе 37-річний Артем Андрієвський. Чоловік має інвалідність з дитинства, а через відсутність пандусу він змушений весь час перебувати у квартирі без шансу на ковток свіжого повітря та можливості живого спілкування з іншими людьми.

Нарешті консенсус знайдено: на Українській, 6 для енергодарця з інвалідністю встановлять два пандуси

Мати Артема Ірина Хлобистова довгі роки оббивала пороги відповідних служб в надії на вирішення проблеми. Чергову заяву жінка написала в цьому році, і в липні до будинку з обстеженням прийшла комісія, визначивши можливі варіанти облаштування пандусу. Проте іншою перепоною стали сусіди. Через особисті здогадки та необґрунтовані підозри мешканці 4-го під’їзду сумнівалися у цільовому використанні майбутнього пандусу та навіть підготували колективне звернення до міської влади проти встановлення пандусу.

Як повідомляє пресслужба міської ради, вчора, 25 жовтня, під час «прямої лінії» з першим заступником міського голови Іваном Самойдюком знову було порушено це наболіле питання.

Як зазначається у повідомленні, після численних та тривалих обговорень сусіди все ж дійшли консенсусу – було вирішено, що у під’їзді все-таки мають створити належні комфортні умови для доступу та пересування осіб з інвалідністю. Тим паче, що цього вимагає законодавство. Відповідне завдання вже внесли до міського Детального плану облаштування об’єктів з безперешкодним доступом для людей з інвалідністю та маломобільних груп на 2021 рік.

З огляду на те, що у під’їзді замало місця для встановлення стандартного пандусу, розглядається можливість облаштувати відкидну конструкцію, що є більш компактною та зручною у користуванні. Наразі розробкою цього проєкту займається управління комунальної власності міської ради. Зрозуміло, що його реалізація потребуватиме часу, проте фахівці намагатимуться максимально прискорювати цей процес.

Оскільки у під’їзді замало місця для встановлення стандартного пандусу, розглядається можливість облаштувати відкидну конструкцію

А от питання щодо встановлення зовнішнього пандусу (безпосередньо при вході до під’їзду) вирішується значно швидше. Сьогодні, 26 жовтня, було проведено виїзне комісійне обстеження, за результатами якого КП «ЦД «Промінь» доручено провести відповідні роботи у найкоротші терміни. Тож роботи з монтажу розпочнуться вже найближчим часом. 

Крім того, комісія провела обстеження на предмет встановлення пандусу в 4-му під’їзді по вул. Українська, 19. Тут на першому поверсі виявили самовільно збудоване підсобне приміщення, яке заважатиме встановленню стаціонарного пандусу відповідно до будівельних норм. Оскільки будинок знаходиться в управлінні ОСББ, виконком підготував листа на ім’я голови об’єднання з проханням демонтувати приміщення та створити умови для облаштування пандусу.  

Також під час комісійного обстеження було проведено огляд ще близько 25 об’єктів та житлових будинків, які потребують створення належних умов для доступності осіб з інвалідністю. Всі ці адреси включені до Детального плану облаштування об’єктів житлового, громадського та іншого призначення безперешкодним доступом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі теплоносій подано практично до всіх житлових будинків

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X