У Дніпрорудному триває «водна» епопея

«Водна» проблема вже багато років є для Дніпрорудного однією з найбільших і найболючіших. Місто гірників регулярно лихоманить від перебоїв з водопостачанням та якості самої води. Днями ситуація повторилася.  

Так, 29 липня Таврійський експлуатаційний цех водопостачання та водовідведення КП «Облводоканал» проінформував жителів міста про триденне відключення водопостачання, яке мало б тривати з  09:00 30 липня до 12:00 1 серпня. Причина – закінчення будівельних робіт на магістральному водоводі міста та необхідність проведення робіт з перепідключення в існуючі мережі водопостачання.

Напередодні очікуваного відключення дніпрорудненці масово почали робити запаси питної води. Через це в мережі різко впав тиск та знадобилася додаткова підкачка, через що в трубах піднялася каламутна суспензія. Тому те, що почало витікати з міських кранів, важко було назвати навіть технічною водою – рідина була іржавою та з осадом.

З цього приводу соцмережі накрила хвиля праведного гніву: «Води набрали. Що з нею робити?», «Теж цікаво. Я так розумію, що до завтра, до 9-ї ранку, ми повинні були набрати воду, випрати речі, приготувати їжу. А з чого? Ось з цього болота?», «І скільки такої води ми сьогодні вилили по тарифу за водовідвід, який же дорожчий за цю воду», «Правильно, тільки в унітаз», – написали в одній з міських груп обурені користувачі Facebook.

Ось такою водою на три дні запасалися дніпрорудненці
Ось такою водою на три дні запасалися дніпрорудненці

Однак обіцяного відключення води так і не сталося. Як виявилося, під час виконання будівельних робіт на магістральному водоводі міста І етап переключення в існуючі мережі здійснено без відключення водопостачання міста.

Здавалося б, дніпрорудненцям треба радіти, але ні. Сьогодні, 31 липня, від Таврійського експлуатаційного цеху водопостачання та водовідведення КП «Облводоканал» знову надійшла офіційна інформація про можливе відключення води:

«ІІ етап переключення буде проводитись з можливим відключенням водопостачання в місті без попередження: в І, ІІ та ІІІ мікрорайонах міста з 09:00 4 серпня до 12:00 6 серпня, а в ІV мікрорайоні – з 09:00 до 18:00 4 серпня, адже там є технічна можливість в організації переключення водопостачання на менш тривалий час».    

Комунальники просять мати необхідний запас рідини та слідкувати за графіком підвозу питної води по мікрорайонам:

І мікрорайон:

  • з 18:00 до 19:00 – між будинками №5 та №9 по вул. Центральна;
  • з 19:00 до 20:00 – пр. Ентузіастів, 20;
  • з 20:00 до 21:00 – між будинками №10 та №12 по вул. Шахтарська;

ІІ мікрорайон:

  • з 18:00 до 19:00 – за кафе «Пегас» по пр. Ентузіастів, 1а;
  • з 19:00 до 20:00 – між будинками №4 та №6 по вул. Набережна;
  • з 20:00 до 21:00 – за кафе «Прованс» по вул. Центральна, 35;

ІІІ мікрорайон:

  • з 18:00 до 18:50 – біля газового господарства, між будинками №4 по вул. Центральна та №21 по пр. Ентузіастів;
  • з 18:50 до 19:30 – пр. Ентузіастів, 27;
  • з 19:30 до 20:30 – вул. Центральна, 20 (біля бойлерної).

Як повідомив сайту «МедіаЦентр Енергодар» міський голова Юрій Коробов, будівельні роботи на магістральному водоводі включають у себе не тільки заміну трубопроводу, але й встановлення колодязів та засувок. Тож у комунальників в разі пориву мережі з’явиться можливість відсікати від водопостачання до усунення проблеми не все місто, а конкретний дім. Такі заходи на 80% вирішать проблему з перебоями з водою. Подальший етап реконструкції системи водопостачання – це вже заміна внутрішньоквартальних мереж.   

А поки що знову чекатимемо «фанту» з кранів. Найприкрішим в цій ситуації для дніпрорудненських споживачів є те, що питання про будь-які перерахунки за неякісне надання послуги так і залишається скоріше риторичним. Аби домогтися перерахунку, кожному споживачеві необхідно особисто прийти із відповідною заявою до комунальників. Але навіть якщо вони і погодять відшкодування, його розмір буде просто сміховинним і мізерним – максимум 5%.  

Тож тримаймося, дніпрорудненці!

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також:

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X