В Енергодарі влада, комунальні підприємства та ОСББ разом вирішують проблеми

В суботу, 20 лютого, відбулася робоча зустріч голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Енергодара з керівниками органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств. Це вже друга нарада в такому форматі – вперше представники міської влади і ОСББ зустрілися для відкритого діалогу місяць тому.

В Енергодарі представники влади, комунальних підприємств та ОСББ разом вирішують проблеми
В Енергодарі представники влади, комунальних підприємств та ОСББ разом вирішують проблеми

Як повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради, цього разу учасники наради обговорили виконання низки питань, що надійшли від ОСББ минулого разу і знаходилися на контролі влади:

  • обстеження та заміни каналізаційних колодязів КП «ТВК»;
  • відмови ТОВ «Місто для людей Енергодар» у передачі документації на будинок ОСББ;
  • укладання договору з КП «Чисте місто» на захоронення сміття;
  • видалення старих та аварійних дерев на території міста;
  • використання піску з дворових пісочниць для посипки тротуарів;
  • укладання договорів про доступ КП «Єдині інформаційні системи» щодо розміщення міської системи відеоспостереження на житлових будинках;
  • розгляду правомірності виставлення КП «ТВК» рахунків ОСББ за опалення місць загального користування;
  • допомоги ОСББ в наданні приміщення для проведення зборів співвласників;
  • нагальної потреби в ремонті ліфтів за певними адресами і відмова «МДЛ» оперативно реагувати на такі заявки;
  • контролю діяльності магазинів в частині продажу алкогольних напоїв на розлив.

Як зазначає пресслужба міськради, всі ці питання протягом місяця були вирішені позитивно або ж зараз знаходяться в стадії вирішення – про це відзвітували комунальники і підтвердили представники ОСББ.

На нараді порушили одне з найнагальніших питань – щодо фінансової допомоги ОСББ для проведення ремонту житлових будинків. Учасники зустрічі вирішили створити робочу групу з питань взаємодії ОСББ та органів місцевого самоврядування, до якої увійшли представники десяти об’єднань міста: Світлана Король, Олександр Ворониця, Ірина Щербань, Ірина Борисенко, Владислав Фришко, Олена Приходько, Максим Щербина, Юлія Малахова, Олена Зінченко, Олександр Кузьмін, а також юристка Любов Цигиця.

Торкнулися і теми недостатніх параметрів теплоносія та гарячого водопостачання від КП «ТВК» для споживачів 1 та 2 мікрорайонів. Технічний стан теплообмінників, що знаходяться в будівлі центрального теплового пункту, наразі є незадовільним, обладнання потребує заміни. Депутати Енергодарської міської ради вже виділили кошти на придбання нових теплообмінників, тож нині триває процес узгодження всіх процедурних питань перед закупівлею. Цей проєкт реалізують протягом року, і до наступного опалювального сезону питання буде остаточно закрито.

Першочерговим є і питання реконструкції найстарішого в місті ТРП-1 – через недостатній перепад тиску теплоносія на подачі та зворотному трубопроводі внутрішньобудинкових мереж житлових будинків за адресами Українська, 19, Курчатова, 20, Будівельників, 38, 40, 42 та 44. Зараз розробляється відповідна технічна документація і готується бюджетний запит. А поки що комунальники виконали низку робіт, аби хоч трохи стабілізувати ситуацію. За окремими адресами якість теплопостачання покращилася, але повністю проблему ще не вирішено, і мешканці багатьох будинків все ще не задоволені температурою в своїх домівках. Міський голова зазначив, що в цьому році, після затвердження відповідного проєкту, ТРП-1 буде реконструйовано.

Представники ОСББ висловили зауваження щодо вартості платних послуг КП «ТВК», зокрема на відкриття і закриття засувок на мережі водопостачання. Рахунки, які виставляє комунальне підприємство (а це від 800 до 1100 гривень), ОСББ називають непомірними і до їх встановлення виникає багато питань. Після першої наради КП «ТВК» було доручено надати міському голові для аналізу затверджений кошторис на кожну платну послугу, в тому числі й на ту, що викликала обурення. На цьому засіданні директор КП «ТВК» Олександр Кир’яненко повідомив, що підприємство пішло на зустріч ОСББ, і тепер послуга надається безкоштовно. Проте міський голова наполягає, що питання має вирішуватися системно: вартість платних послуг необхідно офіційно переглянути, скорегувати до економічно обґрунтованих, а не завищених показників, та погодити з органами місцевого самоврядування і головами правління ОСББ.

Викликало полеміку питання щодо взяття на абонентський облік приладів обліку теплової енергії, встановлених в житлових будинках за рахунок бюджетних коштів. Свого часу вони були придбані КП «ПКВ», але так і не запрацювали. Наразі в наявності є 82 таких приладів обліку, але 38 з них – розкомплектовані. Заступник міського голови Сергій Холод зазначив, представники комунальних підприємств і управління комунальної власності вже опрацювали питання щодо прийняття на баланс КП «ПКВ» цих лічильників, тож у найближчому майбутньому буде закінчена підготовка актів прийому-передачі. Наразі складено повний перелік цих лічильників і позначено, за якими будинками вони закріплені. Далі, після укладення договору, лічильники передадуть ОСББ як прилади комерційного обліку.

Окрім того, на зустрічі обговорили плани щодо встановлення загальнобудинкових приладів обліку електричної енергії за рахунок бюджетних коштів в рамках реалізації проекту автоматизованої системи контролю та обліку енергоресурсів. Також присутні порушили питання щодо необхідності узгодження схеми обслуговування території, прилеглої до житлових будинків. Представників ОСББ хвилює, хто і за які кошти повинен видаляти дерева, які колись висадили на комунікаціях, і тепер їхня корінна система пошкоджує труби. Представники міської влади запевнили, що сприятимуть у вирішенні цих і подібних питань.

 МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі рятувальники здійснили позапланові рейди у готелях та хостелах

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X