Велика Знам’янка відзначає 235-ту річницю з дня заснування села

Село Велика Знам’янка відзначає 235-ту річницю з дня заснування. Відповідне привітання з нагоди свята з’явилося сьогодні, 26 травня, на сайті Кам’янсько-Дніпровської міської ради.

Славний ювілей: Велика Знам’янка відзначає 235-ту річницю з дня заснування
Славний ювілей: Велика Знам’янка відзначає 235-ту річницю з дня заснування

Заснування села датується 1786 роком, але територія, де розташована сучасна Велика Знам’янка, була заселена ще в давні часи. В північно-західній частині території сучасного села збереглися залишки Знам’янського городища, що в V—III ст. до н. е. було центральним укріпленням Кам’янського городища. Тут розміщувався адміністративний центр першої столиці колишньої Скіфії до перенесення її на початку II ст. до н. е. в Крим. Після цього на городищі проживало мішане населення: скіфи, сармати, і частково слов’яни зарубинецької та черняхівської культур.

Поблизу городища розкопано кілька скіфських курганів і серед них – знамениту Солоху, де виявлено два поховання – жіноче та чоловіче, з великою кількістю дорогоцінних речей.

Сучасна ж Велика Знам’янка заснована державними селянами із Стародубського повіту Чернігівської губернії, які оселилися тут ще в 1780 році. У квітні 1785 року вони одержали від казни землю по лівобережжю Дніпра і стали розводити худобу та сіяти хліб. Того ж року сюди переселено 40 сімей державних селян із Старої Знам’янки Дмитрівського повіту Херсонської губернії, а з-за Дунаю прибуло кілька сімей колишніх запорізьких козаків. Восени 1786 року до слободи переселились ще 172 сім’ї з села Знам’янки Єлисаветградського повіту Катеринославського намісництва. Осідали тут і служилі та біглі солдати, а також кріпаки – втікачі з Росії. Від найменування сіл, звідки вийшла більшість поселенців, населений пункт дістав назву Велика Знам’янка. 

Сьогодні у селі мешкають близько 9 тисяч людей.

З 19 травня 2017 року Велика Знам’янка разом з  Кам’янкою-Дніпровською та Новоолексіївкою входить до складу об’єднаної територіальної громади  з центром у місті Кам’янка-Дніпровська.

Вітаємо жителів Великої Знам’янки зі славним ювілеєм своєї «малої Батьківщини» та зичимо селу процвітання!

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі на День міста обмежать продаж алкоголю біля місць проведення масових…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X