Енергодарців вакцинуватимуть від коронавірусу вже з 1 березня

Вчора, 14 січня, у виконавчому комітеті міськради відбулася робоча нарада з керівниками комунальних медичних закладів та структурних підрозділів, відповідальних за охорону здоров’я в Енергодарі. Як повідомляється на сайті Енергодарської міськради, учасники зустрічі обговорили проблеми медичної галузі міста та шляхи їх вирішення.

Учасники наради обговорили проблеми медичної галузі Енергодара та шляхи їх вирішення
Учасники наради обговорили проблеми медичної галузі Енергодара та шляхи їх вирішення

Медики відзначили, що рівень захворюваності на коронавірус в Енергодарі останнім часом помітно знизився – за два останні тижні виявлено 269 нових випадків, наразі у стаціонарі КНП «СМСЧ» лікуються 4 особи. Протягом грудня 2020 року у «ковідному» шпиталі при СМСЧ проліковано 111 енергодарців з COVID-19. Зменшилися і показники по виявленню у містян ГРВІ.

Як повідомив директор КНП «СМСЧ» Андрій Бредихін, медики реанімаційного, інфекційного відділень та шпиталю продовжують отримувати надбавку за роботу з пацієнтами з COVID-19. В середньому нарахована заробітна плата лікаря у цих відділеннях в залежності від категорії становить 40-45 тисяч гривень, медичної сестри – 26 тисяч гривень, санітарного працівника – 15 тисяч гривень.

З початку пандемії на COVID-19 захворіли 57 медпрацівників СМСЧ та 25 медиків Центру первинної медико-санітарної допомоги. На сьогодні тривають розслідування обставин смерті двох медичних працівників, які були задіяні у боротьбі з COVID-19.

Що стосується первинної ланки медицини, то сімейні лікарі продовжують прийом пацієнтів у звичному режимі. Аби уникнути черг, медики приймають людей у кабінетах на 3, 4, 5 та 6 поверхах Центру. Не може не тішити той факт, що кількість пацієнтів, які звертаються по допомогу до лікарів, суттєво зменшилася. Так, з початку року до одного лікаря в середньому звертаються 20-30 осіб щодня, тоді як раніше показники сягали 40-50 осіб. Логічно, що зменшуються і черги в коридорах та час очікування прийому.

Енергодарців вакцинуватимуть від COVID-19 вже з 1 березня
Енергодарців вакцинуватимуть від COVID-19 вже з 1 березня

Директорка КНП «ЦПМСД» Галина Ганжа відзначила, що в Україні розпочато підготовку до першого етапу вакцинації від COVID-19. В Енергодарі вакцинація стартує вже з 1 березня 2021 року. Щеплення від коронавірусу робитимуть на базі тимчасового пункту при СМСЧ, для цього сформують медичну мобільну бригаду.

Відповідно до плану вакцинації населення в Україні, під час першого етапу вакцинують працівників мобільних бригад, медиків стаціонарних відділень, задіяних у роботі з «ковідними» пацієнтами, а також лікарів екстреної медичної допомоги.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі за добу від COVID-19 одужали 320 людей

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X