В Іванівці ліквідують будинок пристарілих: куди відправлять знедолених старичків?

В поле зору редакції МедіаЦентру потрапила досить резонансна та потребуюча термінового вирішення історія. В селі Іванівка місцева влада залишила хворих літніх людей сам на сам зі своїми проблемами.

На базі терапевтичного відділення №2 Кам’янсько-Дніпровської центральної районної лікарні вже понад 20 років діє відділення для людей похилого віку постійного перебування. Це так званий будинок пристарілих, у якому живуть та лікуються люди, які потребують допомоги: інваліди, знедолені та покинуті, діти війни і ті, хто не в змозі самостійно себе доглянути.

У лютому керівництво лікарні отримало попередження, що 8 квітня відділення буде ліквідовано, а персонал – скорочено. І от минуло вже майже два місяці, а питання і надалі «висить у повітрі». 10 стареньких, які не можуть себе самостійно обслуговувати та не мають рідні, поки що залишаються покинутими напризволяще.

 «Ми об’їздили весь район, всю область,  були в департаменті соцзахисту. Намагалися зберегти будівлю, відділення. Але існує проблема з фінансуванням нашого закладу. На нас не вистачає коштів. Після отримання попередження про ліквідацію нашого відділення ми звернулися до голів місцевих громад, подали колективне звернення до депутатів, щоб визначити подальшу долю цих стареньких. Та пройшло вже більше місяці, а відповіді ми до сих пір не отримали», – розповіла медична сестра закладу Олена Діденко.

Медична сестра терапевтичного відділення №2 КНП Кам’янсько-Дніпровської ЦРЛ Олена Діденко
Медична сестра терапевтичного відділення №2 КНП Кам’янсько-Дніпровської ЦРЛ Олена Діденко

Свою думку відносно цієї ситуації мають не тільки представники місцевої влади, але й волонтери і громадські активісти, небайдужі до долі стареньких.

«Сьогодні можна говорити відверто: коли було вигідно, цей заклад утримували. Ще у 2020 році влада мала передбачити, що буде фінансовий крах. Долі цих стареньких можна було вирішити за весь минулий рік та відправити людей у ті заклади, які на сьогоднішній день фінансуються обласним бюджетом. Та керівництво вирішило вчинити наступним чином: попередити та скоротити колектив терміном до 8 квітня, а нещасних стариків виставити на вулицю. Це абсолютна соціальна безвідповідальність з боку місцевих чиновників», – зазначив член виконавчого комітету Благовіщенської об’єднаної територіальної громади Віталій Хабло.

Член виконавчого комітету Благовіщенської об’єднаної територіальної громади Віталій Хабло
Член виконавчого комітету Благовіщенської об’єднаної територіальної громади Віталій Хабло

«Вчасно не оговорили статус цього закладу, а саме – яким він стане після скорочення відділення. Вже протягом багатьох років тут перебувають живі люди, у яких немає іншого місця проживання. Тому прийняти рішення про ліквідацію відділення означає взяти на себе відповідальність за життя цих людей надалі. Раніше цей заклад був на балансі Кам’янсько- Дніпровської ЦРЛ, відповідно, правильно розпорядитися долями знедолених старичків було безпосередньо її задачею», – зауважила депутатка Енергодарської міської ради Марія Джунь.

Депутатка Енергодарської міської ради  Марія Джунь
Депутатка Енергодарської міської ради  Марія Джунь

Голова Благовіщенської ОТГ Василь Трубка, який, за словами працівників, вперше завітав до відділення, поділився з нами власними міркуваннями стосовно виходу з цієї критичної ситуації:

«Цю будівлю необхідно зберегти та потурбуватися про цих людей. Але де брати на це кошти? Ми згодні й надалі сплачувати послуги постачання газу та електроенергії. Це також чималі гроші. Бажано, щоб відділення залишилось функціонувати, щоб його дофінансували. Для того, аби утримувати цей будинок пристарілих, потрібно 2,5 мільйони гривень», – повідомив Василь Трубка.

Сільський голова Благовіщенської об’єднаної територіальної громади  Василь Трубка
Сільський голова Благовіщенської об’єднаної територіальної громади  Василь Трубка

Думка, звичайно, слушна. Але де посеред бюджетного року знайти «зайвих» 2,5 мільйони, коли кошториси всіх громад вже давно розподілено на інші потреби? І чому про це не думали заздалегідь, коли часу для здійснення маневрів було вдосталь?

Подробиці дивіться у нашому сюжеті.

Анна Федоренко, Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Свято весни, жіночності та краси: з Міжнародним жіночим днем, енергодарочки!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X