В Енергодарі відбулася вже третя зустріч міської влади, комунальників та ОСББ

Минулої суботи, 17 квітня, відбулася вже третя зустріч міського голови і його заступників, керівників комунальних підприємств та управління комунальної власності з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Проводити такі робочі наради щомісяця вже стало традицією, адже це чудова можливість налагодити комунікацію між трьома сторонами, обговорити хвилюючі проблеми та спільно ухвалити необхідні для плідної роботи рішення.

В Енергодарі відбулася зустріч міської влади, комунальників та ОСББ: про що говорили та що вирішили
В Енергодарі відбулася зустріч міської влади, комунальників та ОСББ: про що говорили та що вирішили

Як повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради, передусім голів і представників ОСББ хвилювали проблеми, вирішення яких потребує чималих коштів. Зокрема, що стосуються видалення та обрізки аварійних дерев, які розташовані в зоні обслуговування об’єднань, позаяк комунальники виставлять непомірно високу ціну на ці послуги.

Керівник КП «Міськзеленбуд» Олег Коваль порівняв ціни з іншими містами України і зауважив, що в Енергодарі вартість цих послуг в рази нижча. Та враховуючи той факт, що питання не вирішувалося роками, а на території деяких ОСББ (наприклад, по вул. Юності, 5) потрібно видалити чи виконати санітарну обрізку відразу 12-ти дерев, такі роботи влетять ОСББ у копієчку.

Заступники міського голови Іван Самойдюк і Сергій Холод зазначили, що в цій ситуації є варіант, як заощадити кошти. В управлінні комунальної власності існує затверджений порядок, згідно з яким ОСББ мають право видалити частину дерев самостійно – після погодження документів і процедури з відповідною комісією.

Хвилює представників ОСББ і питання підготовки до поливу зелених насаджень. Прилеглі території до кожного будинку затверджено рішенням виконкому від 21.02.2019 року №38 https://www.en.gov.ua/files/upload/21.02.19%20%20%20№38.pdf, і КП «Міськзеленбуд» надаватиме послугу з поливу при наявності договору на постачання технічної води. Тому головам об’єднань необхідно опрацювати це питання.

А тим часом комунальники готуються до надання послуги: проводять тендери на закупівлю труб і необхідних витратних матеріалів, а після завершення дощового періоду розпочнуть пробний запуск системи поливу. Голови ОСББ виступили із пропозицією погоджувати з кожним об’єднанням всі проблемні питання з поливом і роботою системи на конкретній території, аби влітку уникнути багатьох проблем.

Найближчим часом КП «Тепловодоканал» розпочне роботу з налагодження гідравлічної системи в 1-2 мікрорайонах, через розбалансованість якої частина будинків тривалий час недотримувала необхідне тепло. Також в житлових будинках слід виконати промивку внутрішньобудинкових систем, адже проведений аналіз показав, що раніше ці роботи виконувалися здебільшого на папері. Цього року ситуацію будуть виправляти і поставляться до завдання відповідально – незалежно від того, хто обслуговує будинки.

В рамках підготовки до нового опалювального сезону ОСББ також повинні виконати промивку внутрішньобудинкових систем. У Запорізької області такі послуги надають чимало компаній, і до однієї з них у голів ОСББ виникли зауваження щодо коректності формування рахунків за послугу. Тому на нараді ухвалили рішення проаналізувати ринок послуг та визначити організацію, з якою ОСББ готові укласти колективні договори. Це значно здешевить вартість послуги і дозволить проконтролювати її якість.

На зустрічі також обговорили питання надання послуг з експертного обстеження ліфтів. На це з міського бюджету вже виділено 137 760 грн (вартість експертного обстеження одного ліфта складає 4 980 грн). Всього заплановано обстежити ліфти за 28 адресами.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Коли в Енергодарі порахують вартість тарифів КП «ТВК»?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X