В Енергодарі енергетиків розлучили з родинами заради безпеки

Безпрецедентні заходи безпеки, які змушені були запровадити в Енергодарі на тепловій і атомній станціях, жваво обговорюються у стрічках новин всієї країни. Мовляв, енергетиків, а саме оперативний персонал, розлучили з родинами і  максимально ізолювали від контактів з зовнішнім світом. Атомники, зокрема, тепер мешкають в профілакторії та в готелі. Їх возять на зміну і знову повертають на місце тимчасового проживання. Крок вліво чи  вправо… Ні, не розстріл, звичайно. Але самодіяльність зараз не схвалюється.

Частина енергодарських атомників тепер мешкає в профілакторії ЗАЕС
В Енергодарі енергетиків розлучили з родинами заради безпек

 Що ж, так воно власне і є. Та зроблено це виключно для безпеки тих працівників, кваліфікація яких є якщо не унікальною, то вже точно доволі рідкою, і знайти цим фахівцям швидку заміну у випадку масових захворювань буде ну дуже непросто! Адже серед тих, хто працює безпосередньо на блочному щиті управління, керує блоком і приймає відповідальні рішення, є так званий ліцензійний персонал, який отримує ліцензію в Києві, а це – складна процедура,  пояснюють на Запорізькій АЕС.

Головна задача атомників – не припускати ризику захворювання на коронавірус
НА ЗАЕС особливо захищають від ризику ліцензійний персонал

Тож, головна задача атомників зараз – не припускати навіть ризику захворювання на коронавірус. Окрім тимчасової ізоляції оперативників (до душі, звісно, це припало не всім, але більшість поставилися з розумінням), на ЗАЕС запровадили ще кілька карантинних заходів. Наприклад, з понеділка, 30 березня, на території ЗАЕС заборонено перебувати без захисної маски. Категорично! Інакше це буде розцінено як порушення трудової дисципліни.

Частину персоналу атомників відправили на дистанційну роботу. Тих, для кого такий формат неможливий, обіцяють повністю забезпечити масками. Їх вже шиють в швейному цеху у кількості 500-800 штук на день. Для цього придбали майже півтори кілометри марлі, а за основу беруть ескізи, затверджені МОЗ.

Наступний крок, окрім тих, що вже запровадили (контроль температури тіла на прохідній, дотримання дистанції у 1,5 метри, обробка рук санітайзерами, які встановлено там же) – організація особливого режиму харчування у їдальнях. Тривалість їх роботи значно збільшили, аби не припускати скупчення людей. Відтепер перебувати за одним столом може тільки одна людина.

Також відрегулюють графік руху автобусів таким чином, аби мінімізувати зранку скупчення працівників на прохідній.

В Енергодарі енергетиків розлучили з родинами. Заради чого?
В Енергодарі енергетиків розлучили з родинами заради безпеки

Ну і важлива складова безпеки – це особиста відповідальність кожного. Ті атомники, які перебували нещодавно за кордоном, знаходилися у відпустках на Західній Україні та в регіонах, де вже зафіксовано спалах COVID-19, або тісно контактували з такими людьми, повинні самоізолюватися на два тижні.  Від їх сумлінності та дисципліни великою мірою залежатиме, наскільки безболісно енергетики переживуть цей непростий для всієї країни період.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі випробували прожектори, які згодом будуть освітлювати місто

Мысли посетителей
 1. Добра вам. :

  Молодцы! Дисциплина остановит все болезни и вирусы!

  1. Максим :

   100% )))) Только в чем заключается эта дисциплина??? В том, что мужиков оторвали от семей и они на нервах теперь! Дома как говорится стены лечат! А там где их держат, весь персонал туда-сюда катается, на обеды в том числе, водители автобусов так же могут быть разносчиками инфекции! А так бы каждый сам спокойно приехал бы на своем авто из дому и спокойно пошел бы на смену!!! А в выходные дни мы бы и так сидели бы дома!!!

 2. Максим :

  Только в чем заключается эта дисциплина? В том, что мужиков оторвали от семей и они на нервах теперь! Дома как говорится стены лечат! А там где их держат, весь персонал туда-сюда катается, на обеды в том числе, водители автобусов так же могут быть разносчиками инфекции! А так бы каждый сам спокойно приехал бы на своем авто из дому и спокойно пошел бы на смену!!! А в выходные дни мы бы и так сидели дома!!!

 3. Людмила LTabakayeva@gmail/com :

  А ще цікаве питання про працівників ТЕС. Де вони проживають ? Наскільки мені відомо, просто … в “каптьорці”… Годують безкоштовно начебто,але ,якщо атомники у своєму профілакторії, то тепловики просто у якихось будках та вагончиках… Чи так це ?!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X