Відшкодування витрат ОСББ, виплати енергодарським медпрацівникам, зміни до міських програм: які рішення ухвалили на виконкомі

В Енергодарі 17 лютого відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. До порядку денного включили 27 основних питань та 2 додаткових.

Одне із важливих питань засідання стосувалося ходу виконання рішення виконкому «Про затвердження плану заходів щодо розрахунку та встановлення тарифів на комунальні послуги, що надаються комунальним підприємством «Тепловодоканал».

«Згідно з рішенням виконкому від 21.10.2021 №315, з 1 січня 2022 року мали набути чинності тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються «ТВК». Обов’язковою умовою для введення в дію нових тарифів є перехід на нові договірні відносини – згідно із Законом України «Про житлово-комунальні послуги», – доповів очільник підприємства Олександр Кир’яненко.

Директор КП «Тепловодоканал» Олександр Кир’яненко

 У кінці лютого «Тепловодоканал» планує надати містянам разом з розрахунками додатки та відповідні приписи, в яких повідомлятиметься про застосування нових форм договору. Відповідно до процедури, КП «Тепловодоканал» має оприлюднити на офіційному сайті Енергодарської міськради відкориговану документацію щодо надання послуг. Після чого, по завершенню 30 днів, новий тариф набуде чинності та розпочнеться нарахування за спожиті послуги за новими договорами. Оплачувати послуги за новим тарифом енергодарці будуть з квітня.

Наступне питання стосувалося погодження проєкту Програми соціально-економічного та культурного розвитку Енергодарської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

«Програма містить основні тенденції економічного і соціального розвитку міста минулого року, найбільш проблемні аспекти, основні завдання та заходи на 2022-2024 роки та очікувані результати від їх реалізації. Також у програмі представлені основні показники економічного і соціального розвитку міста на 2022-2024 роки», – повідомила начальниця управління економіки міської ради Олена Овчатова.

Начальниця управління економіки міської ради Олена Овчатова

Крім того, до програми включено орієнтовний перелік інвестиційних проєктів та галузевих програм, які планують реалізувати у плановому періоді. 

На засіданні члени виконкому погодили рішення про затвердження Порядку надання безоплатної транспортної послуги «Соціальне таксі». Нагадаємо, що минулого року за кошти міського бюджету придбали спеціалізований автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, особливо людей на візках.

Члени виконавчого комітету затвердили Порядок відшкодування частини витрат ОСББ на реалізацію проєктів, схвалених державним Фондом енергоефективності за Програмою підтримки енергомодернізації «Енергодім» та відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманих на ці проєкти.

«До цього часу діяв Порядок відшкодування відсоткових ставок за кредитами, затверджений у квітні минулого року. Новий порядок дозволяє відшкодовувати не лише відсоткові ставки, але й тіло кредиту. Для ОСББ, які беруть участь у програмі, передбачено відшкодування частини витрат на енергоефективні заходи у співфінансуванні з Фондом у разі наявності підтвердження від Фонду намірів надати часткове відшкодування вартості заходів», – зазначив начальник управління комунальної власності міської ради Борис Ярмоленко.

Начальник управління комунальної власності міської ради Борис Ярмоленко

Однак обсяг відшкодування не може перевищувати різницю між частиною прийнятних витрат, яка підлягає компенсації, та мінімальним внеском ОСББ: на впровадження заходів пакету «А» (легкий) – до 20% частини витрат, на впровадження заходів пакету «Б» (комплексний) – до 30% частини витрат.

Наступне питання порядку денного стосувалося здійснення виплат місцевих стимулів медичному персоналу комунальних некомерційних підприємств.

«Такі виплати з місцевого бюджету на підтримку медиків запровадили минулого року. Серед них – порядок здійснення виплат медпрацівникам, які перехворіли на COVID-19, а також виплат для молодих спеціалістів та інтернів, часткове покриття витрат на проживання у найманому житлі і виплата молодим спеціалістам у розмірі до 12 тис. гривень», – підкреслила начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич.

Начальниця відділу охорони здоров’я міської ради Мирослава Климчук-Новачкевич

Як зазначено у роз’ясненнях Головного управління державної податкової служби у Запорізькій області, такий крок не призведе до втрати медзакладами статусу неприбуткових установ.

Чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради

Також члени виконкому погодили проєкт змін до Програми охорони довкілля та зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров’я населення Енергодара на 2021-2023 роки. Програму доповнили новими заходами, зокрема, щодо придбання гідравлічного автопідйомника та каналопромивної машини для збору та транспортування рідких побутових відходів.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Допомога захисникам: енергодарські депутати передбачили 1,1 млн гривень на…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X