На Запоріжжі окупанти пошкодили або зруйнували чотири об’єкти культурної спадщини, два з яких – у Василівському районі

Станом на 31 березня Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) зафіксувало 135 епізодів воєнних злочинів російських військ проти культурної спадщини України. Про це повідомляє пресслужба відомства.

На Запоріжжі окупанти пошкодили або зруйнували чотири об’єкти культурної спадщини, два з яких – у Василівському районі

З даного переліку у Запорізькій області зафіксована інформація стосовно чотирьох об’єктів:

1. Василівка, вул. Гагаріна, 12. Артилерійськими обстрілами були пошкоджені стіни пам’ятки історії та архітектури – будівлі манежу-стайні, а також інших історичних будівель, що входять до ансамблю споруд історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова» кін. ХІХ ст. 13 березня російські загарбники розграбували історико-краєзнавчий музей, який розташовується у приміщеннях заповідника.

2. Енергодар, проспект Енергетиків, 6. Російська військова техніка 14 березня пошкодила меморіальну стелу учасникам АТО, що була встановлена після 2014 року поряд зі школою №2.

Пошкоджена меморіальна стела учасникам АТО в Енергодарі

3. Запоріжжя, вул. Костянтина Великого, 5. Внаслідок ракетного обстрілу 16 березня постраждали фасади, вікна та покрівля історичної будівлі старого залізничного вокзалу «Запоріжжя-2» (1904 р).

4. Гуляйполе, вул. Цвітна, 20: Внаслідок обстрілів цивільної інфраструктури російськими військами 8 березня була частково зруйнована церква Святого Тихона Задонського.

«Список знищеної та пошкодженої російськими окупантами української культурної спадщини чималий. За всі ці безчинства окупанти мають відповісти. Ми закликаємо українців і надалі допомагати фіксувати злочини росіян на національній платформі https://culturecrimes.mkip.gov.ua. При цьому необхідно пам’ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всю інформацію буде використано, як доказову базу щодо злочинів російської федерації», – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Інформація про злочини російської армії на території України проти культурної спадщини продовжує надходити до МКІП та перевіряється. Залишається проблемою отримати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Через дощ розмило дорогу: біля Кам’янського рятувальники відбуксували евакуаційні автобуси, «швидку» та легковики

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X