У червні в Запорізькій області випало найбільше за останні 30 років дощів. А якими будуть липень та серпень?

Заступниця начальника Запорізького обласного гідрометцентру Тетяна Сорокіна під час пресконференції з представниками обласних ЗМІ розповіла, яким видався червень та чого чекати від липня та серпня. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Запорізькій області. 

Заступниця начальника Запорізького обласного гідрометцентру Тетяна Сорокіна розповіла про погоду в червні та озвучила прогнози та липень та серпень

Червень відзначився нестійкою дощовою погодою. За минулий місяць в середньому по області випало 145,1 мм опадів, що відповідає 263% від місячної норми. Найбільше опадів випало у м. Запоріжжя та у с. Ботієве Мелітопольського району: 3 місячні норми та 4 місячні норми відповідно. За визначенням 5-ти із 8-ми існуючих на території області метеостанцій, така кількість опадів у червні є найбільшою за останні 30 років.

Червень у Запорізькій області виявився «найдощовитішим» за останні 30 років

Проте завдяки дощовій погоді показник пожежної небезпеки знизився до 1-2 класу. Середня місячна температура повітря становила 20,8°, що відповідає нормі багаторічного показника.

Липень – найспекотніший та найпосушливіший місяць. За останні 30 років найтеплішими були 2001 та 2012 роки, коли середньомісячні показники температури повітря перевищували багаторічні дані на 4-5 градусів, а максимальні температури сягали відміток 39-39,5 градусів.

Липень хоч і найтепліший місяць року, проте абсолютний максимум температури був зафіксований у серпні 2010-го та у серпні 2017 років – він склав 40 градусів у м. Запоріжжя, 41 градус – у Мелітопольському районі.

Найпрохолоднішим липень був у 1993 році – тоді середньомісячні показники температури були на 1 градус нижчі норми.

Найбільша кількість опадів за останні 30 років у липні була зафіксована у 2003 році (132,6 мм, що відповідає 250% від місячної норми), найпосушливішим був 1994 рік (4,5 мм, це всього 8% від норми).

На початку липня цього року спостерігається збереження нестійких погодних умов, пройшли грозові дощі з інтенсивністю від невеликих до значних, відмічаються шквали та град. За даними метеостанції «Гуляйполе», 3-4 липня випало 43 мм дощу, що складає 76% від місячної норми для цієї станції. В Пологівському районі 34 мм – це 61% від місячної норми. У місті Бердянськ за 4 години 4-го липня – 24 мм (це 67% від місячної норми), дощ продовжувався ще вночі, і взагалі у Бердянську випало 52 мм – 145% від місячної норми. На всій території області зберігається перший клас пожежної небезпеки (відсутня).

За прогнозами синоптиків Запорізького гідрометцентру, 8-9 липня очікується припинення дощів та поступове підвищення денної температури повітря до 31 градусів, нічна температура залишиться в межах 15-20 градусів.

Вихідні 10-11 липня також пройдуть без опадів, з подальшим підвищенням температури: вдень –29-34 градусів, вночі – 15-20 градусів. Тобто на вихідних буде спекотно та сухо.

На найближчих вихідних буде спекотно та сухо

За прогностичними даними Українського гідрометцентру, у липні переважатиме тепла погода, з температурними показниками та кількістю опадів в межах норми.

Середньомісячна температура у серпні 2021 року становитиме 23,5° – це вище на 1° від середніх багаторічних значень (Тср=22,8°). Серпень буде нестійким, але також теплим. Наприкінці літа задощить та знизиться температура.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Суд повернув Білозерський лиман у власність держави

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X