У Благовіщенці відкрили амбулаторію енергодарської «первинки»

1 квітня у Благовіщенці відкрилася амбулаторія загальної практики – сімейної медицини: з сучасним ремонтом та усім необхідним для надання первинної допомоги. Амбулаторія має статус структурного підрозділу Центру первинної медико-санітарної допомоги Енергодарської міської ради.

У Благовіщенці відкрили амбулаторію енергодарської «первинки»
У Благовіщенці відкрили амбулаторію енергодарської «первинки»

На відкриття завітали керівники Благовіщенської ОТГ та Енергодара – ті, хто стояли біля витоків створення амбулаторії: голова громади Василь Трубка, колишня голова Людмила Дрязгіна, перший заступник Енергодарського міського голови Іван Самойдюк, член виконавчого комітету Благовіщенської ОТГ Віталій Хабло.

Відкриттю такої необхідної, бажаної та довгоочікуваної амбулаторії передував тернистий шлях довжиною у три роки. Перші кроки до створення сучасного медзакладу в Благовіщенці були зроблені ще на початку медичної реформи.

Спільними зусиллями сільської влади та спонсорів вдалося відремонтувати приміщення та закупити необхідне обладнання. А от самостійно утримувати первинну ланку медицини для села – тяжка ноша. Тому було вирішено реалізувати, підтримувати і розвивати проєкт спільно з енергодарською громадою.

Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк висловив впевненість, що енергодарський ЦПМСД ефективно співпрацюватиме з амбулаторією. Благовіщенська ОТГ сплачуватиме послуги охорони приміщення без додаткових витрат на адміністрування. Іван Гнатович зауважив, що це не подарунок Енергодара громаді Благовіщенки – ця система взаємовідносин вигідна для розвитку медицини як міста, так і села.

В амбулаторії працюватимуть один лікар, дві медичні сестри та одна молодша медсестра. У перший день роботи закладу персонал вже протестував інформаційно-медичну систему та уклав з пацієнтами перші декларації. Всього амбулаторія обслуговуватиме тритисячне населення Благовіщенки. Протягом двох місяців планують укласти необхідну для одного сімейного лікаря кількість декларацій – 1800. А от що робити з іншими 1200 пацієнтами, які не встигнуть цього зробити, ­– питання відкрите. Адже в амбулаторії не вистачає ще одного лікаря.

Але як би там не було, а сучасній та якісній медицині у селі – бути!

Подробиці дивіться у нашому сюжеті.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Фольклорні балади, бардівські пісні: чим ще здивує енергодарський гурт «Джонатан Крістофер»?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X