Тверезість – вибір сильних: в Енергодарі спільно шукають шляхи допомоги залежним

Проблема алкоголізму та наркоманії актуальна для багатьох українців. На сьогодні наша країна залишається однією з лідерок світових рейтингів за рівнем вживання цієї отрути. Наприклад, за статистикою, один українець в рік випиває до 16 літрів чистого спирту, а від проблем зі здоров’ям, пов’язаних з алкоголізмом, щороку помирають близько 60 тисяч наших співгромадян. В період карантину ситуація тільки погіршилася – українці стали більше вживати алкоголю і наркотиків.

На жаль, для Енергодара ця проблема також є надзвичайно злободенною. Тож за ініціативи священника енергодарської парафії Української Греко-Католицької Церкви отця Олександра Варницького у виконкомі міськради відбулася зустріч керівництва міста та служб, які опікуються відповідними проблемами,  з представниками реабілітаційного центру «Назарет».

В Енергодарі спільно шукають шляхи допомоги залежним від алкоголю, наркоманії та азартних ігор
В Енергодарі спільно шукають шляхи допомоги залежним від алкоголю, наркоманії та азартних ігор

Заклад знаходиться у місті Дрогобичі Львівської області. Він надає допомогу ігроманам, алко- та наркозалежним людям, а також їхнім родинам вже протягом 17 років. Робота центру спрямована не тільки на психологічну та духовну реабілітацію, але й на профілактику залежності. Тут діють як денний та цілодобовий стаціонари, так і онлайн-програми для осіб, які потребують допомоги. В минулому році в центрі пройшли реабілітацію 237 осіб, з них 35 – учасники АТО. На сьогоднішній день у закладі перебуває 91 людина, в тому числі 20 жінок.

Представники реабілітаційного центру «Назарет» приїхали в Енергодар, аби запропонувати співпрацю в напрямку допомоги залежним. Тим паче, що в нашому місті вже створені певні умови – при енергодарській парафії УГКЦ діє порадня з питань співузалежнення та узалежнення, якою керує Ольга Варницька. Звернутися до неї можна за телефоном 098-124-12-94.

Під час зустрічі керівники міських служб, які опікуються відповідними проблемами, та представники реабілітаційного центру визначили подальші кроки в напрямку співпраці. 

Учасники круглого столу висловили надію, що таке партнерство допоможе мешканцям Енергодара, залежним від алкоголю, наркотиків та азартних ігор, наблизити їх до нового, тверезого життя. 

P.S. За додатковою інформацією та з усіх питань, що цікавлять, можна звернутися на гарячу лінію з протидії узалежнення та співузалежнення за телефоном 0800-6000-35 або 093-535-81-53 (Viber, Telegram, WhatsApp).

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Педагог – не просто професія, це – покликання: історія енергодарської вчительки

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X