Ціна завищена в два рази: енергодарські комунальники закупили насоси за 3,2 мільйона

Енергодарський відділ поліції підозрює ТОВ “Енергодарбудмеханізація” у майже двократному завищенні ціни на насоси для енергодарського КП “Підприємство комунальної власності” та  фіктивному ремонті цього обладнання надалі.

Ціна завищена в два рази: енергодарські комунальники закупили насоси за 3,2 мільйона
Насоси були закуплені за завищеною в два рази ціною

Про це йдеться в ухвалі Енергодарського міського суду від 12 серпня, пише сайт “Наші Гроші. Запоріжжя”.

Згідно з матеріалами справи, КП “ПКВ” у липні 2018 року придбало у ТОВ “Енергодарбудмеханізація” два насоси Wilo SCP 200/550 НА 200/4 для системи опалення та водопостачання за 3,2 мільйона гривень. Також в серпнізамовило плановий сервісний ремонт насосного обладнання вартістю 499 тисяч гривень.

Однак згодом з’ясувалося, що вказані угоди уклали за завідомо завищеними цінами, чим спричинили комунальному підприємству збитки.

Так, у договорі щодо сервісного ремонту відсутня специфікація, у якій зазначається перелік запчастин, що підлягають заміні, або капітальному ремонту, а також вартості запчастин та робіт. Додатком до зазначеного договору є “калькуляція”, в якій прописана лише загальна вартість витрат на матеріали, роботи, податок – без зазначення агрегату, який підлягає ремонту, та відповідних запчастин.

Крім того, згідно з даними Державної фіскальної служби України, у ТОВ “Енергодарбудмеханізація” відсутні взаємовідносини з іншими підприємствами, зокрема, з офіційним представником Wilo Ukraine (виробника насосів). Натомість, Wilo Ukraine продало насоси спочатку ТОВ “ПМП Акватерм-енергобуд” – за 1,9 мільйона гривень, потім їх придбало ТОВ “Майерс” вже за 2,2 мільйона, після чого їх викупило “Енергодарбудмеханізація” за 2,9 мільйона, а потім у цієї фірми їх придбало КП “Підприємство комунальної власності” вже за 3,2 мільйона гривень.

Окрім цього, відповідно до актів виконаних робіт, у липні та серпні 2018 року комунальне підприємство перерахувало фірмі 497 тисяч гривень. Зазначене свідчить, що ремонт не проводився, а посадовці КП “ПКВ” у змові з ТОВ “Енергодарбудмеханізація” привласнили ці гроші.

З огляду на це, слідчі у квітні 2019 року відкрили кримінальне провадження та клопотали у суді про тимчасовий доступ до насосних агрегатів Wilo SCP 200/550 для огляду їх на дефектність. Суд це клопотання задовольнив.

Варто додати, у справі зазначалося, що вказані насоси забезпечують водопостачання та опалення першого та другого мікрорайону Енергодара. Серед переліку силовиків, кому надавався доступ до насосів, були й співробітники СБУ. У договорі щодо ремонту насосів вказувалися їх кількість (два). моделі (Wilo SСР 200/550 НА-200/4/Т4-R1/Е1)та серійні номери.

ТОВ “Енергодарбудмеханізація” належить Олексію Скільсарі, він у 2010 році балотувався у Енергодарську міськраду від “Соціалістичної партії”. Також Олексій Скільсарі керує ТОВ “Компанія Баярд-плюс”, у своїй декларації право власності на цю фірму вказує головний юрисконсульт енергодарського КП “Тепловодоканал” Юрій Бондаренко. До Олексія Скільсарі керівником “Енергодарбудмеханізація” був Кузнєцов Дмитро Олексійович – особа з таким ПІБ у травні 2019 року подавалася на посаду першого заступника директора енергодарського КП “Тепловодаканал”, раніше працювала директором на цьому підприємстві, також була директором КП “ВК “Соцкомуненергія” Запорізької облради та була депутатом Енергодарської міської ради від “Партії регіонів”. Засновником “Енергодарбудмеханізація” раніше був вже екс-директор з транспорту КП “Підприємство комунальної власності” Олександр Балаховцев. У 2015 році він балотувався до Запорізької облради від “Батьківщини”. Впродовж 2006-2010 рр. був депутатом Енергодарської міської ради від “Партії регіонів”.

Раніше ТОВ “Енергодарбудмеханізація” вигравала тендер на капітальний ремонт станції метро “Лівобережна” у Києві. Тоді журналісти знайшли у кошторисі задорогі ціни на деякі матеріали, а мешканці обурювалися якістю робіт. Поліція відкривала відповідне провадження, але з 2017 року воно у судовому реєстрі не рухається.

Субпідрядником на київському тендері було одеське ПП “Теплоенергоавтоматика” Лесі Нікітіної – секретаря Енергодарської міськради (нещодавно припинили повноваження) та деякий час в.о. міського голови Енергодару. Зараз ця фірма переоформлена на Родіона Нікітіна.

Колишній співвласник ТОВ “Енергодарбудмеханізація” Олександр Балаховцев заснував первинну профспілку “Комунальник Енергодара” зі згаданою Лесею Нікітіною, Степаном Бойком (один з начальників КП “Підприємство комунальної власності”), Андрієм Злигостьєвим (заступник головного інженера КП “ПКВ”, Олександром Нагорним, Михайлом Пруглом (був начальником юридичного відділу КП “ПКВ”, раніше – керівник енергодарського КП “Виробничий комбінат “Тепло-водоканал”), Іваном Тряпіциним (екс-начальник автоколони КП “ПКВ”), а також Євгенієм Литвиненком, відомим у реєстрі корупціонерів як старший помічник прокурора Оріхівського району Запорізької  області.

Дружина згаданого у цьому списку Степана Бойка – Любов Бойко – працювала заступником фінансового директора КП “Підприємство комунальної власності”.

Дякуємо за підтримку аналітичну систему You Control.

Читайте також: Які зміни чекають на енергодарських школярів з 1 вересня?

1 Комментарий
  1. Громадянин :

    Сколько можно терпеть бездействие правоохранительных органов !!!
    Выступили на сессии горсовета. Коллективное письмо депутаты написали о преступлениях в коммунальной сфере. Что ещё нужно сделать чтобы началась работа органов по выявлению виновных и привлечению их к ответственности. Старое предприятие положили ПКС. Теперь давайте новое ТВК уложим.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X