В Енергодарі існує нестача медичного персоналу в навчальних закладах?

9 місяців під серцем, три роки на руках, і все життя в думках… Одразу ж виникає питання: на скільки відсотків переймаються матері за життя своєї дитини в навчальному закладі? Гадаємо, що на всі сто відсотків. І перше місце серед їх переживань займає далеко не навчання, а належна медична допомога!

Ця проблема завжди турбувала представників управління освіти, адміністрацію шкіл і дитячих садочків. Після спілкування з заступником начальника управління освіти Оленою Ржевською ми зрозуміли, що в Енергодарі вона не так актуальна, як, можливо, в інших містах області. Олена Олександрівна зазначила, що медпункти навчальних закладів Енергодару працюють злагоджено і в змозі забезпечити потрібну безпеку здоров’я дітей.

Медпункти навчальних закладів Енергодару в змозі забезпечити повну безпеку здоров’я учнів
Управління освіти пишається медичними блоками навчальних закладів Енергодару

За правилами законодавства України на одну тисячу учнів має надаватися одна медсестра чи один лікар. В Енергодарі ми нарахували 10 шкіл та 11 садочків. На даний час ЕНВК №5 та ЕЗОШ №2 мають по два медичних працівника. Проте це не стосується НВК “ДНЗ-ЗНЗ” №9. Цей навчальний заклад приймає дошкільну ланку. Маленькі вихованці потребують більший спектр медичних послуг. Тому в закладі працює як штатна медсестра, так і медсестра з дієтичного харчування.

Сьогодні існує гострий дефіцит кадрів. На місце медичної сестри в навчальні заклади відкрито 9 вакансій. Це не означає, що десь медперсонал відсутній взагалі. Адміністрація шкіл і дитячих садочків намагається злагодити ситуацію, запрошуючи на роботу працівників, які давно вийшли на пенсію.

Ця проблема цілком зрозуміла. Всі медики зацікавлені в роботі в лікарнях. Адже після чергової медреформи їх заробітна платня зросла врази. Чим не може похизуватися звичайна медична сестра навчального закладу. Її зарплата зі всіма надбавками і преміями не перевищує 7 тисяч.

Графік роботи медпрацівника визначається закладом. Головне, відповідати 7-годинному робочому дню. Як і кожна людина, медсестра має обід, тому годину на день може бути відсутня на робочому місці. І ніяк інакше. Як зазначили в управлінні освіти, ніколи медична сестра не дозволяла собі піти раніше додому, це неприпустимо по відношенню до дітей.

На моє запитання: чи надходили скарги від батьків на медперсонал, почула чітку відповідь від Олени Олександрівни: «Суттєвих скарг не було. Лише два роки тому батьки поскаржилися на медсестру, яка не допустила дитину до занять через виявлення педикульозу (вошей). А так ніколи до управління освіти скарг не надходило. Напевно, нам дуже повезло з медичними працівниками.»

Нещодавно, МОЗ України відкрило завісу ще однієї реформи. На цей раз дісталося медпунктам навчальних закладів. В грудні 2018 року відбулася перевірка Держпродспоживслужби на наявність медико-санітарного оснащення, яке необхідне для ліцензування медичних кабінетів. Звісно, виявили деякі недоліки та неврахування. АЛЕ! Міська влада вже виділила кошти для усунення проблем. Тому найближчим часом всі медичні блоки поповняться новим обладнанням, меблями та лікарськими препаратами. Сподіваємося, ці старання не залишаться марними. І в цьому році вся медична ланка міста отримає належну ліцензію і запрацює з новою силою.

Ми вирішили перевірити на власні очі стан медпунктів в навчальних закладах. Для прикладу обрали дві школи і один дитячий садок. Обов’язково в цей список потрапили НВК № 6 і дитячий садок №12. Ці заклади спеціалізуються на вихованні діток, які потребують пильного нагляду лікарів. Медпункти цих комплексів – це така собі міні лікарня. В НВК №6 створено і реабілітаційний центр, і сучасні розвивальні кабінети. Діток годують кисневими коктейлями. Одним словом, адміністрація школи створила всі умови, аби лікування хворих учнів стало цікавим випробуванням, а не важкою ношею всього життя.

Особливими дітям особливе відношення
НВК №6 годує діток кисневими коктейлями

Дитячий садок №12  потішив стоматологічним кабінетом. Всі вихованці безкоштовно проходять обстеження і лікують зуби у стоматолога. Також заклад має соляну шахту, офтальмологічний кабінет, масажну кушетку. Особливим дітям приділена і особлива увага. Це дійсно дуже тішить батьків.

Дитячий садок №12 забезпечує вихованців професійною медичною допомогою 

Стоматологічний кабінет для наймолодших

Також список доповнила ЕЗОШ №7. Олена Ржевська відмітила, що медпункт цієї школи повністю відповідає нормам і має всі шанси найпершим отримати ліцензію. Школа відвела для медсестри частину першого поверху. В кабінеті достатнє денне освітлення, легко миючі меблі, декілька письмових столів, холодильник, кушетка, сейф. Кабінет дуже зручний і вільний.

Безпека здоров’я учнів має стояти на першому місці
Медичний кабінет ЕЗОШ №7 має шанс першим отримати ліцензію

Безпека дитини має стояти на першому місці. Батьки хочуть бути спокійними, віддаючи своє чадо на виховання в школу або дитячий садок. І перевіривши навчальні заклади Енергодару, відлягає від серця. Наші медпрацівники- відповідальні люди і дбають про своїх вихованців, наче про рідних дітей.

Валерія Бабич, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі пройшов турнір за першість у грі «Українська революція»

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X