Тільки через суд: влада Енергодара не допоможе отримати ордер на квартиру

Наболіле питання про приватизацію кімнат та квартир в гуртожитку «Славутич» в Енергодарі змушує нас повертатися до цієї теми знову і знову. На жаль, поки що проблема залишається невирішеною.  Влада таки прокоментувала ситуацію з відсутністю ордерів.

«Свого часу атомна станція, яка виступала  роботодавцем і власником гуртожитку «Славутич», ордери не видавала. Натомість надавала лише документ, який у багатьох є на руках – направлення на поселення. Сам же ордер, (якщо його комусь і давали) за законодавством, діє лише 30 днів. А при поселенні він підлягає обов’язковій здачі тому підприємству, на балансі якого перебуває даний гуртожиток», – каже Дмитро Поліщук, начальник юридичного управління Енергодара.

Енергодарцям прокоментували ситуацію з відсутністю ордерів
Влада прокоментувала ситуацію з відсутністю ордерів

Що характерно, представники влади взагалі не бачать проблеми у відсутності ордерів на житло. За словами Дмитра Васильовича,  жителям гуртожитку треба подати заяву до енергодарського суду, який такі справи завжди вирішує позитивно для позивача.

 «Судовий процес з такими позовами трохи важчий за розлучення», – запевняє Дмитро Поліщук.

А от Енергодарська міська рада, за його словами, не має права видавати подібні документи.

Отримати ордер може допомогти тільки суд
Енергодарцям рекомендують звертатися до суду

Отже, підсумовуючи все вищесказане можновладцями, то картина вимальовується наступна:

статус гуртожитка на житловий будинок змінити немає змоги – це не в компетентності енергодарської влади;

створення ОСББ, про яке енергодарці мріють,  можливе, та тільки після приватизації своїх квартир.

Виходить якесь замкнуте коло. Невже, дійсно, єдиний варіант вирішення проблеми – суд? Містяни кажуть, що вже зверталися неодноразово до ЗАЕС, але там їм нічим допомогти не можуть. А от на брифінгу нам повідомили, що на атомній станції, скоріше за все, існує журнал реєстрації, і вони можуть надати довідки. До будь-яких документів, що видавалися того часу, має бути корінець, який, за словами головного спеціаліста відділу по роботі зі зверненнями громадян Тетяни Бєлової, має зберігатися 75 років. Якщо ордери чи інші відповідні документи людина отримувала на руки, то підтвердження цього на 100 % є на атомній станції, каже вона.

АЕС все таки може допомогти жителям отримати необхідну довідку?
Енергодарцям можуть допомогти отримати довідку на АЕС?

Напевно, влада не розуміє  серйозності ситуації. Люди, які все життя живуть у «своїх – чужих» квартирах, обурені. Та більше того, занепокоєні подальшою долею свого житла. Працівники міської ради запрошують на консультацію жителів гуртожитку. Можливо, все таки спільними зусиллями вдасться знайти вихід і вирішити проблему на користь енергодарців.

Дар’я Климак,  Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Найближчі вихідні енергодарцям доведеться провести без гарячої води

Мысли посетителей
 1. А :

  Все прекрасно приватизируется! Да долго, да через суд.. берёте отказ о выдаче ордера с атомной, отказ с мэрии и вперёд в суд! Сама через такое прошла… Обурені вони!никто за жильцов ничего делать не будет, такой номер не пройдёт . При чем я лично знаю не одну семью которая эти суды выиграла, в том числе и я

 2. влад :

  то есть если есть ордер то можно приватизировать

  1. ВВ :

   добрый день! Конечно.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X