В Енергодарі відбулася своя революція Гідності

Результат майже 15-годинного протистояння енергодарців із владою вже відомий. Хтось слідкував за перебігом подій у прямих ефірах, хтось 15 годин поспіль не виходив із сесійної зали. Інші прийшли до мерії одразу після роботи і залишилися до самої перемоги. А це близько 400 людей. Пенсіонери, молодь, навіть сім’ї з малими дітьми. Всі показали таку єдність, рішучість та принциповість, що, мабуть, вперше за довгий час  ми відчули, що таке – сила громади і народовладдя.

Енергодарці вимагали від влади скасувати рішення про підвищення тарифів
В Енергодарі близько 400 людей прийшли до міської ради

Станом  на десяту годину, як і було заплановано, люди прийшли на сесію, аби депутати виконали вимоги, зазначені в електронній петиції – скасували необґрунтовані тарифи «Тепловодоканалу». А також підтримати ще одну петицію щодо матеріальної допомоги дітям-інвалідам. Але влада розіграла стару схему – кворому не було. Для проведення сесії не вистачало двох депутатів.

І таке відношення збурило людей, які заповнили сесійну залу. На голову  заступників  мера Розводова і Курді, секретаря ради Нікітіної, юриста виконкому Поліщука, МДЛ та директорів комунальних підприємств посипалися звинувачення. Та найбільше дісталося міському голові. Його назвали некомпетентним, недолугим та нечесним керівником, який втратив довіру всіх виборців Енергодара.

В Енергодарі городяни вимагають відставки міського голови Павла Музики
Мера Енергодара звинувачують у некомпетентності

Це ж як треба було талановито напрацювати, аби городяни вважали очільника міста і його команду серйозною загрозою для власної безпеки! Про це, зокрема, прямо сказали атовці, що повернулися в місто з передової і шоковані подіями в рідному Енергодарі, який буквально руйнується. Хлопці попередили, що на пряму загрозу будуть відповідати адекватно. І не дозволять більше знущатися над людьми.

Радник міського голови Енергодара з питань АТО Вадим Ридун
Енергодарські атовці вбачають в команді мера загрозу?

Стало зрозуміло, що відсутні депутати і не думають приходити на сесію, прикриваючись раптовими відрядженнями, відпустками і лікарняними. Хоча багатьох цього дня бачили в місті. Цинізм деяких з них просто зашкалював. Наприклад, Іван Сорока, якого вважають справжнім керівником «Тепловодоканалу» й ініціатором підвищення тарифів, весь час, поки люди чекали початку сесії, відсиджувався в одному з кабінетів виконкому. Там його і знайшли активісти «Громадського контролю». Після цього депутат  просто втік.

Тим часом в сесійній залі не вщухали пристрасті. Енергодарці були сповнені рішучості не покидати виконком, доки рішення не будуть прийняті. Коли стало зрозуміло, що від дзвінків депутатам користі не буде, станом на 16-ту годину вирішили знову зібрати виконком. Епопея почалася  з початку. Та і членів виконкому теж не вистачало для кворуму. Люди запідозрили, що мер спочатку розсилає повідомлення, аби ті НЕ приходили, а потім вже телефонував. Так це чи ні, не відомо. Та градус обурення тільки зростав, і потік «компліментів» на адресу Павла Музики не вщухав.

Вже ближче до ночі громада знову зробила спробу зібрати сесію. По другому колу Павла Музику буквально змусили телефонувати депутатам. І ми хочемо особливо наголосити на телефонній розмові з депутатом Олегом Кабановим, який до того ж очолює комунальне підприємство «Інформаційні системи». Він прилюдно назвав енергодарців, які прийшли вимагати справедливих тарифів, «тітушнею».

Депутат Олег Кабанов Енергодар
Депутат Олег Кабанов

Чи може людина, яка займає виборну посаду, безкарно принижувати честь та гідність городян? Чи не повинна вона скласти мандат і чи гідна бути найманим посадовцем? На жаль, в сесійній залі Кабанов не з’явився, хоча людям кортіло подивитися йому в очі і поставити ці запитання.

Депутати Енергодарської міської ради скасували підвищення тарифів «ТВК»
Вже після опівночі депутати зібралися і скасували підвищення тарифів

Енергодарці вимагали від Павла Музики, аби він власноруч написав заяву про звільнення. А заразом хочуть змінити склад виконавчого комітету, звільнити директора КП «ТВК» Грешилова. Та ці пропозиції явно йому не сподобалися. А люди продовжували тримати оборону. Активісти забезпечили харчування й питну воду, а співробітники поліції – збереження правопорядку. Втім треба віддати належне і енергодарцям. Революція була емоційною, але безкровною. Владу «били» виключно словом і принциповістю.

Саме завдяки цьому ближче до опівночі кворум таки вдалося забезпечити. Останньою, вісімнадцятою, в залі з’явилася депутатка Галина Железняк. Тож, через 15 годин після початку протистояння депутати таки скасували підвищення тарифів «Тепловодоканалу». Утримався тільки Павло Музика. Цієї ночі вони також підтримали петицію щодо матеріальної допомоги дітям-інвалідам.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Поліція затримала злочинця, який убив пенсіонерку у Водяному

1 Комментарий
  1. Николай :

    Сорока ты же украл больше 30 миллионов и у тебя совести хватило еще вернуться урка не посаженный .

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X