Святвечір та Різдво: головні традиції та обряди святкування в Україні

Різдво – найказковіше зимове свято.  В цей день людство найбільш вірить у диво. Та мало хто знає історію виникнення Різдва.

В цей день у Віфлеємі в Йосипа та Марії народився син Ісус Христос. Вони прибули туди для участі в переписі населення, та оскільки не було місця в заїзді, родина була змушена переночувати в печері, що використовувалася як хлів для укриття худоби від непогоди. Під час народження Христа зійшла Віфлеємська зірка, яка вказала про цю подію мудрецям зі Сходу. Першими прийшли поклонитися Христу пастухи. Саме тому, зараз дітки влаштовують вертепи та різні вистави, де перевдягаються у пастушків.

Різдво вважається родинним святом
Різдво – найказковіше зимове свято

Люди до святкування Різдва передають по світу Віфлеємський Вогонь Миру, який горить на місці народження Ісуса Христа. Він символізує злагоду та добробут. Вогнем з Віфлеєму люди запалюють свічки вдома на Святу Вечерю. Яку ми відзначаємо сьогодні, 6 січня.

Передріздвяними звичаями та обрядами українців на Святвечір є обов’язкове приготування 12 страв, ворожіння дівчат та пригощання вечерею хрещених батьків. Всі страви на вашому святковому столі обов’язково мають бути пісними.

Господині традиційно готують кутю, узвар, борщ, вареники з картоплею, голубці, квасолю, грибну юшку, рибу, пампушки з часником, солодкі вареники, печені яблука та пісні деруни. Отож, якщо ви не дорахувалися якусь страву на вашому столі, швиденько біжіть готувати.

Протоієрей Володимир Ліщук, настоятель ПЦУ Української Православної Церкви Пресвятої Богородиці бажає всім миру, родинного тепла та злагоди. Колектив Медіа Центра приєднується до привітань священника. Щасливого вам Різдва!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі привітали дітей-сиріт з новорічними святами

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X