Столичні хірурги врятували енергодарського малюка, який мав складну ваду розвитку стравоходу

Хірурги Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» провели низку унікальних операцій та врятували маленького Єсенія з Енергодара, який страждав на атрезію стравоходу. Хлопчику відновили власний стравохід і забезпечили повноцінне здорове дитинство. Про це повідомляється на сторінці лікарні у Фейсбуці.

Столичні хірурги врятували однорічного Єсенія з Енергодара, який мав вроджену ваду розвитку стравоходу

Та до цього на родину Єсенія чекало чимало випробувань. Немовля народилося у 2020 році, та вже в перші дні в пологовому будинку виявилося, що малюк не міг харчуватися через рот. З’ясувалося, що у дитини атрезія стравоходу – складна вада розвитку, при якій частина стравоходу відсутня, верхній її відділ закінчується сліпим мішком, а нижній з’єднується з дихальними шляхами. При цій патології дитина «дихає в шлунок, а ковтає у легені».

Реанімобілем хлопчика з мамою забрали у реанімацію Запорізької обласної лікарні, де малюку зробили 4 операції. Вони дозволили відокремити стравохід від трахеї та, на жаль, не принесли бажаного результату.

Родина звернулася до дитячого хірурга «Охматдиту», професора Євгена Руденко, який подарував надію на збереження стравоходу хлопчика. Так у лютому 2021 року малюк потрапив в «Охматдит».

«На той момент у дитини був так званий «роз’єднаний стравохід»: частина виведена на шию, а нижня частина закінчувалася сліпим кінцем. Харчуватися малюк міг лише за допомогою гастростоми», – розповів Євген Руденко.

За словами завідувача відділенням торако-абдомінальної хірургії Михайла Сільченка, раніше в подібних випадках робили надскладну операцію, коли замість стравоходу проводили товсту кишку і зшивали її зі шлунком. Але зараз медики використали новітні методи, що допомогло зберегти стравохід дитині.

Для цього в Охматдиті виконали декілька етапних операцій. Вперше в Україні лікарі використали концепцію збереження та стимуляції росту власного стравоходу: методики Foker та Kimura у модифікації «Охматдиту».

Мама хлопчика Оксана Бахаева висловила велику подяку всім хірургам, педіатрам, анестезіологам, медсестрам та санітаркам — всім медичним працівникам, що врятували її сина.

Сьогодні Єсенію 1 рік і 2 місяці. Він непогано стоїть на ногах і з допитливістю пізнає світ. Хлопчика вже виписали з «Охматдиту». Тож попереду – нове щасливе життя без проблем зі доров’ям!

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Казковий час: в Енергодарі майже три тисячі дітей стали учасниками святкових…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X