Статистика автотранспорту в Енергодарі. Скільки ще витримає місто?


Автотранспорт Енергодара: припаркуй машину, де зможеш!?

Минулого року Запорізька область поповнилася значною кількістю нових автомобілів з салону. На це люди витратили щонайменше 70 мільйонів доларів! Звісно, зараз мрія кожної сучасної людини –  мати ключі від нічогенької іномарки. І мешканці Енергодара – не виключення. Дехто ладен роками збирати гроші, аби припаркувати біля свого дому власне авто. Та попри все задоволення виникає і ряд проблем.

Починаючи з 2013 року сервісним центром МВС України в Енергодарі зареєстровано 15409 одиниць автотранспорту. І це тільки за 6 років. Зараз важко підрахувати усю статистику машин в місті. Тому візьмемо до уваги минулий 2018 рік. 

Начальник територіального сервісного центру МВС України в м. Енергодар
Начальник територіального сервісного центру МВС України в м. Енергодар

«У 2018 році нашим сервісним центром було зареєстровано 3349 одиниць транспорту. Це і Енергодар, і  Великобілозерський,  Кам’янсько-Дніпровський райони. А тільки по місту –  1804 одиниці» – доповідає Микола Вовк, начальник територіального сервісного центру МВС України в місті Енергодар.

Нову реєстрацію пройшло 197 одиниць транспорту. Тобто 197 новеньких машин з салону, які і досі користуються попитом не зважаючи на ціни.

А тепер трошки математики. Приблизно кожного року з’являється 2500 автівок. Якщо рахувати с 2000 року, наш район і місто вміщують близько 47500 автотранспорту. Значна кількість як для не дуже густозаселеного округу. Та це лише приблизні цифри.

Енергодар і приміський округ вміщують близько 47500 автотранспорту
Кожного року в Енергодарі з’являється приблизно 2500 автівок

Відносно цього з’являються нові проблеми. В Енергодарі ми нарахували 7 закритих автостоянок. Кожна здатна вмістити близько 400- 500 одиниць транспорту.

Виходить, власники лише біля 3500 машин можуть легко залишити свого чотирьохколісного друга в спеціально відведеному місці.  Куди діватися іншим? Дехто використовує приватні гаражі. Частина ж автівок належить до підприємств міста. Тільки за 2018 рік 293 одиниці автотранспорту зареєстровано юридичними особами.  Так як під час будівництва міста ніхто не враховував подібну ситуацію, власники автівок вирішили паркуватися поблизу дому. Це розташування помітно дратує як енергодарців, так і представників служб порятунку.

Неправильна паркування помітно дратує представників служб порятунку
Енергодарці паркуються в недозволенних місцях

З 25 листопада вийшов закон для всіх власників машин з єврономерами. Тепер всі подібні автівки мають пройти обов’язкове розмитнення. Енергодарці активно підтримали закон. За минулий 2018 рік  шість одиниць транспорту зареєстровано сервісним центром міста, в цьому році ще чотири.

Кожного року в Енергодарі з’являється приблизно 2500 автівок
Енергодар і приміський округ вміщують близько 47500 автотранспорту

Власне авто – це, звісно, круто. Та воно  як і маленька дитина, потребує багато уваги і певних вкладень.

Валерія Бабич, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Стоп, знято! Всі «смаколики» знімального процесу трилеру в Енергодарі

1 Комментарий
  1. лолкекчебурек :

    а в конкурсах минигрантов придомовых территорий, “победили” одни детские площадки. теперь страдайте.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X