Стан очисних споруд Енергодара залишає бажати кращого: підсумки засідання наглядової ради ТВК

29 квітня відбулося чергове засідання наглядової ради комунального підприємства «Тепловодоканал». Провести його вирішили у не надто приємному, але важливому місці – на дільниці очисних споруд.

Під час засідання члени наглядової ради розглянули два питання порядку денного. Перше з них стосувалося надання згоди на укладання договору з одеським приватним підприємством «КБ «Теплоенерго» на роботи з коригування проєктно-кошторисної документації з реконструкції теплового розподільчого пункту №1. З часу розробки попереднього проєкту минуло близько десяти років, тому зараз і виникла потреба в його корегуванні під сучасне ефективне обладнання та теперішню вартість виконання робіт.

Варто зазначити, що цьому об’єкту вже 38 років, і за цей час він не зазнавав жодного капітального ремонту. Натомість проєктом планується повна заміна зношеного та морально застарілого обладнання на сучасне та ефективне. Зокрема, планується замінити теплообмінні апарати, автоматику, трубопроводи, арматуру та додати систему диспетчеризації. Крім того, передбачається скорочення до 40% використовуваної під обладнання площі, що нарешті дозволить ТВК вирішити проблему дефіциту приміщень для персоналу. 

Після детального обговорення члени наглядової ради одноголосно підтримали це питання.

Далі члени наглядової ради вирушили на огляд об’єктів дільниці очисних споруд, аби оцінити їхній стан та на власні очі побачити проблемні місця.

На сьогоднішній день основною проблемою є відсутність решіток, які затримують все сміття (пакети, ганчірки та інше), що разом з відходами надходить на очисні споруди. Через це далі на технологічних нитках відбуваються збої.

Після тривалого огляду очисних споруд голова наглядової ради ТВК поділився враженнями від побаченого та підбив підсумок:

«Наразі маємо дуже плачевний стан на очисних спорудах: вхід практично повністю зруйнований; відсутні решітки; майже не виконується функція очищення стоків, що надходять; на пісковлювачах, гратенках та первинних відстійниках відсутня запірна арматура тощо», – зазначив Петро Пищак.

Голова наглядової ради КП «Тепловодоканал» Петро Пищак
Голова наглядової ради КП «Тепловодоканал» Петро Пищак

Всю зібрану інформацію передадуть міському голові.

Наприкінці зустрічі члени наглядової ради закликали керівництво ТВК не тільки вчасно, але й спільно вирішувати проблемні питання діяльності підприємства – на благо міста та його жителів.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Травневі свята на порозі: правила поведінки з вогнем від енергодарських…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X