Спричинив пожежу – сплати штраф: енергодарські рятувальники не залишать паліям жодного шансу

Нарешті і ми дочекалися справжньої теплої весни. Все навкруги починає оживати: день стає все довшим, на деревах з’являються перші бруньки, а сонечко потроху прогріває землю. Більшість людей вже починають готуватися до травневих свят та підбирають місця для майбутнього відпочинку на природі. Та не слід забувати про те, що кожному з нас потрібно берегти та піклуватися про навколишнє середовище.

Наша знімальна група поспілкувалася з начальником 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини Олегом Панасенком, який розповів про цьогорічні обмеження для енергодарців на період майбутніх свят.

«Я хочу нагадати, що в нас вже є розпорядження Енергодарського міського голови від 9 березня 2021 року «Про обмеження відвідувань лісових масивів та лісопаркової зони міста». Воно забороняє на території лісопаркової зони та лісових масивів розводити багаття, палити та викидати незагашені сірників і т.д. Також під заборону потрапив в’їзд автомобілем на територію лісосмуг та лісів», – повідомив Олег Панасенко.

Начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олег Панасенко
Начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олег Панасенко

Начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олег Панасенко

Кожне таке порушення нанесе чималі збитки не тільки природі, але й гаманцю винуватця. Адже в цьому році штрафи за порушення пожежної безпеки у лісових масивах суттєво збільшилися. Якщо раніше штрафні санкції могли застосовувати працівники лісгоспів, то відтепер за порушення статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнути до відповідальності винуватця лісової пожежі можуть і рятувальники.

«У розмірі штрафів також відбулися певні зміни. За порушення вимог пожежної безпеки у лісах для громадян сума штрафу сягає від 1 530 до 4 590 гривень. Для посадових осіб штрафні санкції також значно збільшилися – від 4 590 ­до 15 300 гривень», – наголосив начальник частини.

Штрафи за порушення правил пожежної безпеки суттєво збільшилися
Штрафи за порушення правил пожежної безпеки суттєво збільшилися

Начальник пожежної частини також розповів про інші можливі види правопорушень, за які винуватці понесуть адміністративну відповідальність. Особливу увагу Олег Панасенко приділив самовільному випалюванню рослинності. Відтепер за такі дії правопорушник також отримає чималий штраф. Для громадян ця сума становить від 3 060 до 6 120 гривень, а для посадових осібвід 15 300 до 21 420 гривень.

Штрафи за порушення статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які можуть застосовуватися службою ДСНС за нехтування встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, в цьому році також значно збільшилися.

Крім того, відтепер працівники правоохоронних органів також можуть застосовувати більш жорсткі санкції проти порушників пожежної безпеки. Згідно з ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України розмір штрафу за знищення, пошкодження лісових масивів, сухої рослинності та сільгоспугідь становить від 91 800 до 153 000 гривень.

Начальник частини Олег Панасенко вважає такі санкції справедливими і доцільними, адже у більшості випадків достукатися до свідомості порушників можливо саме таким чином. 

«Ми бачимо, що в цьому році методи щодо протидії порушенням правил пожежної безпеки стали більш жорсткими. І це, мабуть, правильно. Тому що ми повинні берегти природу, а інакше скоро нам просто ніде буде відпочивати. В свою чергу, ми разом із представниками правоохоронних органів завжди здійснюємо патрулювання та намагаємося тримати ситуацію на контролі», – повідомив Олег Панасенко.

Тож на період травневих свят рятувальники спільно з представниками міськради, поліції та лісгоспу будуть здійснювати профілактичні рейди, аби своєчасно запобігти можливому виникненню надзвичайних ситуацій.

А ми вкотре звертаємося до всіх енергодарців та гостей міста з проханням бути обережними з вогнем і не смітити на природі, щоб відпочинок був приємним та безпечним для усіх.

Анна Федоренко, Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Без вини винуваті, або Чому знову «лихоманить» відділення гемодіалізу в…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X