На грант Громадського бюджету енергодарці сортуватимуть сміття

«Сміттєва» проблема, або питання із сортуванням сміття, існує не лише у Львові. Для Енергодара та його мешканців воно є також актуальним. Переймаються містяни і тим, як виправити цю ситуацію, пишуть власні проєкти. І перемагають!

Як ми вже повідомляли раніше, на початку січня цього року Енергодарська міська рада нагородила сертифікатами переможців конкурсу «Громадський бюджет-2020». На цей раз в фінал вийшли 32 малих та 4 великих проєкти.  Серед ідей на малий грант – три ідеї по окремому сортуванню сміття.

Одразу три проєкти по сортуванню сміття реалізують в Енергодарі на кошти Громадського бюджету
Одразу три проєкти по сортуванню сміття реалізують в Енергодарі на кошти Громадського бюджету

Наприклад, в дачному кооперативі «Ентузіаст» до кінця цього року облаштують окремі місця для збору сміття. Наразі кооператив нараховує 1020 дачних ділянок, які розташовані на 12 вулицях. За словами авторки проєкту Марини Панків, проблема із збором сміття для «Ентузіаста» є нагальною.  Особливо гостро це стосується пластика, ПЕТ-упаковок та поліетилену, який відпочиваючі складують уздовж всієї тепломережі, що проходить повз дач. Таким чином створюються численні стихійні звалища. Це ускладнює процес централізованого вивозу сміття і дуже шкодить не лише естетичному вигляду селища, але й природньому середовищу.

«Існуючі контейнери розташовані в нашому кооперативі безладно. Вони швидко переповнюються, і сміття складують вже поряд із ними. В спеку таке становище ускладнюється нестерпним смородом та антисанітарією, адже в них кидають органічне і неорганічне сміття, – розповідає Марина Панків. –  В рамках реалізації проєкта Громадського бюджету, за кошти міста плануємо забетонувати спеціальні огороджені майданчики, на яких разом із звичайними, для органіки, будуть розташовані 7 контейнерів для збору пластика та ПЕТ-упаковок. Таким чином ми б хотіли привчити людей до культури окремого сортування. І зменшити кількість сміття, що комунальне підприємство вивозить на полігон твердих побутових відходів».

Біля будинків за адресами Українська, 16 та Молодіжна, 105 за кошти Громадського бюджету також  встановлять системи збору, сортування і зберігання сміття.

Два проєкта покликані позбавити мешканців будинків від «сміттєвої» проблеми. Вони передбачають встановлення сучасних баків, які допоможуть людям правильно сортувати сміття та передавати його на повторне перероблення.

«Існуючі зараз сміттєві баки є не лише неестетичними об’єктами прибудинкової території. Вони становлять загрозу здоров’ю мешканців. Від розкладання харчових відходів йде неприємний запах, розводяться комахи та щури, вся ця сміттєва суміш приваблює «поласувати» бездомних тварин. Ці непрохані гості є розносниками інфекцій та багатьох хвороб. Своїм проєктом наша ініціативна група вирішила поставити крапку на цій проблемі», – розповідає авторка проєкту Людмила Дар’їна.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Електропостачання, лічильники, аварійна арка: як комунальники Енергодара вирішують актуальні питанн

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X