Хеппі-енду не буде: сміттєвим конфліктом в Енергодарі зацікавилася СБУ

В Енергодарі 19 лютого на засіданні міської ради обговорювали критичну ситуацію, яка склалася зі сміттям. Нагадаємо, що напередодні сміттєвози приватної компанії не пустили на полігон твердих побутових відходів. Це й стало останньою краплею. Депутати, хоч і без особливого ентузіазму, неохоче надали слово власнику товариства «Трансбудсервіс» Євгену Данильченко та директору комунального підприємства «Чисте місто» Івану Попову. Кожен висловив свою позицію, чому так сталося. Після чого міський голова оголосив присутнім власну думку, яка надто вже нагадує прислів’я  «Моя хата з краю…». Павло Музика повідомив присутнім, що не збирається втручатися в справи підприємств і якщо ж вони самі не можуть вирішити конфлікт, то їм дорога до суду.

Павло Музика повідомив присутнім, що не збирається втручатися в справи підприємств
На засіданні міської ради обговорювали критичну ситуацію, яка склалася зі сміттям

Після цих слів Павло Олексійович покинув сесійну залу, навіть не закривши офіційно засідання ради. Люди вирішили піти до нього в кабінет та продовжити розмову. Але, як то кажуть, «поцілували замок». Міський голова просто зачинився в своєму офісі. Натомість у його першого заступника Ігора Курді двері кабінету були відчинені,  чим і скористалися енергодарці.

Містяни обурювалися пану Курді, що їх обмежують у праві вибору та нав’язують комунальне підприємство, де тарифи за утилізацію сміття набагато більші, ніж у приватної компанії. А Ігор Іванович, як «права рука мера», має до цього першочергове відношення.

Висловила свою думку з цього приводу й Олена Єрьоменко, голова громадської організації «Бізнес-Союз«Порада», яка приголомшена сміттєвим колапсом в Енергодарі. Жінка попередила міську владу про кримінальну відповідальність за таку бездіяльність.

Хеппі-енду не буде: сміттєвим конфліктом в Енергодарі зацікавилася СБУ
Гра в одні ворота: чим закінчиться сміттєвий колапс в Енергодарі?

Після досить таки емоційного обговорення, яке міський голова, скоріш за все, чув за закритими дверима свого кабінету, він вирішив таки поговорити віч-на-віч з Данильченко та Поповим, аби, можливо, дійти згоди. Влада зрозуміла, що «запахло смаженим», бо в той день, о 16:30, енергодарці збиралися на акцію протесту та планували принести своє сміття під вікна міської ради. Як відбувалася розмова Павла Олексійовича та обох сторін конфлікту – нам не відомо. Але Іван Миколайович після перемовин поспілкувався з містянами, та, як то кажуть, наобіцяв сім мішків гречаної вовни. І, скоріш за все, навіть не усвідомив, що іноді «язик мій – ворог мій».

Директор КП «Чисте місто» повідомив, що до вирішення конфлікту підприємство яким він керує, буде вивозити сміття всіх ОСББ міста безкоштовно.

Іван Попов – директор КП «Чисте місто»
Іван Попов – директор КП «Чисте місто»

Після таких гучних заяв енергодарці все-таки вийшли на акцію «Принеси сміття до міської ради». Але жоден не прийшов з пакетом відходів, бо, як розповідали самі городяни, сміття з баків якраз у потрібний час просто зникло. Та й це не все, що сталося за декілька годин, які минули з моменту перемовин до початку акції. Як повідомив присутнім власник ТОВ «Трансбудсервіс» Євген Данильченко, КП «Чисте місто» надало приватній фірмі 500 м³ на полігоні для утилізації сміття. Але цього вистачить лише на місяць. За цей час сміттєвий конфлікт в нашому місті буде розглядати Антимонопольний комітет та Служба Безпеки України, яку також зацікавила ситуація в Енергодарі.

СБУ зацікавила ситуація, яка склалася в Енергодарі
Енергодарці вийшли на акцію «Принеси сміття до міської ради»

Сподіваємося, сміттєвий колапс, який виник в Енергодарі, найближчим часом вирішиться. Але нам, як звичайним мешканцям, соромно, що місто ризикує потонули у смітті.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Денис Скачок, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі сміттєвози ТОВ «Трансбудсервіс» не пускають на полігон

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X