Скасування виправдання: жителя Василівського району засудили за вирощування маку

Прокуратура відстояла скасування незаконних рішень про виправдання жителя Василівського району у справі за вирощування снодійного маку. Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Дніпровський апеляційний судом задовольнив апеляційну скаргу прокурора, скасував незаконний виправдувальний вирок, ухвалений Василівським районним судом. Апеляційний суд визнав чоловіка винним у вирощуванні снодійного маку та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотику – макової соломи (ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307 КК України).

Зловмисника засудили до дев’яти років позбавлення волі

Під час досудового розслідування встановлено, що раніше судимий житель Василівського району на території присадибної ділянки власного будинку вирощував снодійного маку. У подальшому, використовуючи верхівкові частини рослин (коробочки), чоловік виготовляв макову солому, яку зберігав вдома з метою подальшого збуту. За результатами санкціонованого обшуку правоохоронці виявили та вилучили 11 тисяч кущів маку та макову солому, загальна маса якої складала 19,4 кг, що є особливо великим розміром.

Не погодившись із виправдувальним вироком суду першої інстанції та ухвалою апеляційного суду, якою вирок був залишений в силі, прокурором Василівської окружної прокуратури вніс касаційну скаргу з підстав істотного порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильного застосування закону про кримінальну відповідальність.

Чоловік вирощував снодійний мак на території присадибної ділянки власного будинку

У грудні 2020 року Касаційний суд у складі Верховного Суду погодився з позицією прокурора щодо необґрунтованого виправдання громадянина та скасував незаконну ухвалу Запорізького апеляційного суду, призначивши новий судовий розгляд.

За результатами апеляційного перегляду у вересні 2021 року обвинуваченого засудили до реальної міри покарання – 9 років позбавлення волі.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі затримали жінку з коноплею та використаним шприцом

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X