Відзавтра українців штрафуватимуть за перебування без маски в громадських місцях

В Україні відзавтра почнуть штрафувати за відсутність маски чи неправильне її носіння у громадських місцях. Це передбачає Закон України №1000-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який сьогодні, 20 листопада, опублікували у парламентській газеті «Голос України». Документ набуває чинності наступного дня після його публікації, тобто завтра, 21 листопада.

Відзавтра українців штрафуватимуть за перебування без маски в громадських місцях
Відзавтра українців штрафуватимуть за перебування без маски в громадських місцях

Згідно із законом, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 255 гривень.

Штрафувати за відсутність чи неправильне носіння маски матимуть право працівники поліції, органів місцевого самоврядування та державної санітарно-епідеміологічної служби. Причому гроші можуть стягуватися на місці вчинення порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Закон має на меті запобігти поширенню коронавірусної хвороби серед українців та, на думку його авторів, сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров’я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою.

Зазначимо, що станом на сьогодні, 20 листопада, в України зафіксовано 14575 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 549 дітей та 613 медпрацівників. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За весь час пандемії в Україні захворіли 598085 осіб, одужали 274324 людини, померли 10598 людей, проведено ПЛР-тестувань – 4108825.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі старшокласників відправили на дистанційне навчання на два тижні

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X