Як енергодарські спортсмени до золотих медалей йшли: найцікавіше

Сьогодні, 6 серпня 2019 року, у спортивно-оздоровчому комплексі Запорізької атомної електростанції відбулася зустріч з енергодарськими спортсменами та тренерами – учасниками й переможцями Чемпіонату світу з пауерліфтингу та Чемпіонату Європи з веслування на байдарках та каное на марафонських дистанціях.

Спортсмени Енергодара прославили наше місто на світовій арені
Енергодарські спортсмени найкращі!

Генеральний директор Запорізької атомної електростанції Олександр Остаповець привітав енергодарців, та побажав їм міцного здоров’я. Також, Олександр Анатолійович пообіцяв, що наші спортсмени завжди можуть розраховувати на АЕС, та на нього особисто – допоможуть усім, чим зможуть!

Олександр Остаповець побажав спортсменам міцного здоров’я
Генеральний директор Запорізької АЕС привітав енергодарських спортсменів

На Чемпіонаті Європи -2019 з веслування на байдарках і каное в марафоні, що проходив у місті Десіз (Франція), енергодарська каноїстка Людмила Бабак, виступаючи у складі збірної України, виборола дві золоті медалі –  на дистанціях 3,4 км та 15,25 км. Спортсменка розповіла, що змагання були складніші, ніж вона очікувала, але все вже позаду і заслужене золото в неї.

Енергодарська спортсменка виборола дві золоті медалі на Чемпіонаті Європи
Людмила Бабак виборола дві золоті медалі –  на дистанціях 3,4 км та 15,25 км

Ще один енергодарський спортсмен Денис Давидов  також привіз золото зі змагань. Він став чемпіоном континентальної першості з веслування на байдарках і каное серед молоді 23 років на марафонській дистанції 22,55 км в каное-одиночці. Денис розповідає, що основним його конкурентом був спортсмен з Португалії. Та підтримка вболівальників і  віра в себе допомогли Денису Давидову обігнати португальця та стати володарем золотої медалі.

Енергодарський спортсмен привіз «золото» зі змагань
Денис Давидов став чемпіоном континентальної першості з веслування на байдарках і каное

Енергодар може пишатися також чемпіонами з парапауерліфтингу, які на чемпіонаті світу показали вражаючий результат. Раїса Топоркова посіла третє місце у ваговій категорії до 67 кг, піднявши штангу вагою 123 кг. Аліна Кумейко увійшла в десятку чемпіонів світу. Заслужений тренер України з пауерліфтингу Сергій Кумейко назвав основну причину, чому Аліна цього разу не опинилася на вищих сходинках переможців:

«Пауерліфтинг –  єдиний серед параолімпійських видів спорту, який не поділено на класи. Плавання, легка атлетика та інші види спорту поділяються за захворюваннями та складнощами цих захворювань. А пауерліфтинг  – єдиний, де карлики, ампутанти та хворі на ДЦП виступають разом. Саме тому Аліна не може рівноправно змагатися з іншими спортсменами. Але те, що дівчина хвора на ДЦП, взагалі знаходиться на таких змаганнях та показує досить таки гарний результат, це вже величезне досягнення!»