Мистецтво – як шлях до здійснення мрії енергодарської художниці

Нещодавно журналісти МедіаЦентра відвідали незвичний та цікавий майстер-клас талановитої художниці з Енергодара. Аліна Філонова  вразила нас різноманітними творчими здібностями та талантом створювати прекрасне.

Присвячений захід був розпису полотна за технікою живопису мастихіном, завдяки якій досягається ефект об’єму. Або його ще називають ефект 3-D. При написанні картини за даною технологією вода та пензлі, як звикли зазвичай, не використовуються. В роботі потрібні лише мастихін та акрилові фарби. Тобто мастихін – це шпатель різних розмірів з тонкою довгастою сталевою стекою. Власне, він і є головним інструментом під час створення картини.

Учасниці заходу під чітким керівництвом майстрині спробували власноруч працювати мастихіном за даною технікою. Результат нас приємно вразив, адже всі роботи були виконані гарно. Дівчата навіть не очікували від себе таких художніх досягнень, адже деякі з них прийшли писати вперше. Вони захоплені тим, що самостійно змогли відтворити малюнок , хоча до самого початку не вірили в свої можливості.

Для самої Аліни Філонової живопис  – невід’ємна частина її життя. Вона розповіла, що перші кроки до мистецтва зробила ще у  дитинстві,  коли у 8-річному віці  вступила до художньої школи.

«Вже з того часу я планувала, що буду малювати. І впевнено вважала, що моя подальша робота буде зв’язана саме з мистецтвом»,-  розповідає художниця.

Після закінчення загальноосвітньої та художньої шкіл дівчина твердо вирішила, що хоче стати професійною художницею. Залучившись підтримкою батьків, без складнощів вступила на  художньо-графічний факультет педагогічного університету.

Після навчання повернулась до рідного міста, де майже одразу почала працювати за освітою – з малечою у дитячому садочку. А потім Аліна пішла у декретну відпустку. Саме в той час вона вкрай захопилася портретами дітей. Це і стало початком розвитку її діяльності. Сьогодні у творчій скарбниці художниці – більше 300 дитячих портретів.

На цьому дівчина також не зупинилась. Продовжувала  відкривати для себе нові техніки та напрямки мистецтва, відточувала майстерність та залюбки бралася до експериментів. Через невгамовне бажання Аліни урізноманітнити свої вміння, вона почала писати шаржі. Наступним не менш цікавим заняттям став розпис одягу та взуття спеціальними фарбами. Художниця створювала оригінальні та нестандартні речі, які викликали захоплення у оточуючих.

Свій перший майстер-клас Аліна Філонова провела 2 роки тому саме з розпису речей. Пізніше твердо вирішила зробити спільне заняття за технікою мастиніху. На думку дівчини, подібний захід має проводитись для невеликої групи людей (небільше шести), щоб приділити достатньо часу кожному його учаснику.

За період своєї художньої діяльності вона нарахувала більше тисячі робіт, виконаних власноруч.  Сподіваємося, що на цьому  художниця не зупиниться і продовжить надалі  дивувати всіх поціновувачів мистецтва своїми витворами. Та зараз у дівчини є головна мрія. Вона хотіла б відкрити власну арт-студію і показати людям, що за допомогою мистецтва можна гарно і весело відпочивати від сірості буднів разом з близькими та друзями.

Аліна  впевнено стверджує, що саме мистецтво може  стати чудовим варіантом відпочинку для душі та тіла. Тому з радістю запрошує усіх бажаючих приєднуватися до своїх заходів,  на яких завжди готова ділитися вміннями та навичками .

«Малювати може кожен, головне мати бажання»,- без сумніву стверджує Аліна Філонова.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: ЗНО в умовах карантину: як впоралися з викликом енергодарці

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X