Щедрівки та колядки: як в Енергодарі зустрічали свято Маланки

Щедрий вечір або свято Маланки українці з давніх давен відзначають 13 січня, у переддень Нового року за Юліанським календарем. Традиції нашого народу наскільки багатогранні, що навіть у це чудове свято ми маємо унікальні обряди. 13 січня, з вечора і до півночі, дівчата-підлітки оббігають сусідів, щоб заспівати щедрівку.

Щедрівки – величальні українські обрядові пісні, тексти яких передаються з покоління в покоління. Тож і в Енергодарі вирішили започаткувати добру традицію та вперше влаштували фестиваль вертепів, колядок та щедрівок.

В найкращих українських традиціях: в Енергодарі відбувся фестиваль вертепів
В Енергодарі вперше влаштували фестиваль вертепів, колядок та щедрівок

Більш як 20 колективів із сусідніх сіл та безпосередньо з Енергодара приїхали в наше місто, аби показати свої таланти, привітати енергодарців з новорічними святами і побажати один одному всього найкращого.

В Енергодарі вирішили започаткувати добру традицію та вперше влаштували фестиваль вертепів
Більш як 20 колективів із сусідніх сіл приїхали в Енергодар на фестиваль

Неймовірно атмосферний захід вийшов! Голос українського свята було чутно всюди. Одне тільки бентежило – вітряна та прохолодна погода. Дітки зігрівалися танцями, а дорослі – чаєм. Скоріш за все, фестиваль краще було б влаштувати в Палаці культури «Сучасник», а не перед ним. Сподіваємося, наступного року зимове свято ми будемо зустрічати в теплі.

Дух українського свята було чутно всюди
Неймовірно атмосферний захід вийшов в Енергодарі

Медіа Центр щиро бажає вам, дорогі глядачі, щастя та здоров’я! Нехай у ваших домівках завжди буде мир та злагода! Зі святом вас!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: У Всесвітній день слова «Спасибі» енергодарці дякують найріднішим

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X