У Дніпрорудному відбулася перша сесія новообраної міської ради

Сьогодні, 17 листопада, відбулася перша сесія Дніпрорудненської міської ради восьмого скликання. На засідання з’явилися 25 з 26-ти новообраних депутатів (депутатка Валентина Дубицька не прийшла на сесію через хворобу).

У Дніпрорудному відбулася перша сесія новообраної міської ради
У Дніпрорудному відбулася перша сесія новообраної міської ради

Відкрив засідання голова міської територіальної виборчої комісії Анатолій Шпонько, який оголосив результати виборів міського голови та депутатів міськради. Як відомо, мером Дніпрорудного втретє в житті став Євгеній Матвєєв – за нього проголосували 2044 виборців, або 42,74%. Євгеній Сергійович зачитав текст присяги та офіційно приступив до виконання своїх обов’язків. На жаль, так і не з’явився на сесії, аби за традицією передати символічну булаву новообраному міському голові, тепер вже попередній мер Юрій Коробов.

Євгеній Матвєєв прийняв присягу Дніпрорудненського міського голови
Євгеній Матвєєв прийняв присягу Дніпрорудненського міського голови

Від імені депутатів попереднього скликання Іван Баршак подякував секретареві міської ради минулого скликання Ларисі Решетняк за роки праці та вручив квіти.

Далі настала черга новообраних депутатів. Ними стали Ірина Азарова, Владислав Амірзянов, Іван Баршак, Володимир Брик, Микола Деберина, Юрій Дон, Валентина Дубицька, Олена Дяченко, Антон Козирєв, Сергій Кузнецов, Олег Маслов, Вікторія Маслова, Віталій Марсавін, Андрій Мелехін, Володимир Новік, Лариса Решетняк, Ірина Ручка, Сергій Семено, Алла Сімонова, Михайло Солопов, Наталія Сохань, Олександр Степанюк, Сергій Тихонов, Ігор Тронь, Віталій Хрол та Микита Шарапов. Всі вони також прийняли присягу та взялися до роботи.

Якщо провести невеликий якісний аналіз нового складу депутатського корпусу, то до нього увійшли 7 депутатів попереднього скликання – це Іван Баршак, Володимир Брик, Валентина Дубицька, Олена Дяченко, Сергій Кузнецов, Лариса Решетняк та Ігор Тронь. На жаль, нинішній склад далекий від гендерної рівності: з 26 депутатів 18 – чоловіки, а жінок всього лише 8. Наймолодшим депутатом новообраної міськради стала 26-річна Вікторія Маслова, а найстаршим – 68-річний Іван Баршак, який до того ж є абсолютним рекордсменом за кількістю депутатських каденцій (дніпрорудненці обрали його до міськради вже всьоме).

Шляхом таємного голосування депутати обрали секретаря Дніпрорудненської міської ради
Шляхом таємного голосування депутати обрали секретаря Дніпрорудненської міської ради

Далі шляхом таємного голосування з-поміж депутатів обрали секретаря Дніпрорудненської міської ради. Міський голова вніс кандидатуру заступниці директора гімназії «Софія» Ірини Ручки, яка вже двічі обиралася на цю посаду під час попередніх каденцій Євгенія Матвєєва у 2006–2010 та 2010–2015 роках. Інші пропозиції по кандидатурам не надійшли, тож депутати більшістю голосів обрали секретарем міськради Ірину Іванівну.

Секретарем Дніпрорудненської міської ради стала Ірина Ручка
Секретарем Дніпрорудненської міської ради стала Ірина Ручка

Після затвердження структури і штатів апарату міськради депутати затвердили трьох заступників міського голови: Сергія Малиша, який курируватиме сферу житлово-комунального господарства, Сергія Петелька, який відповідатиме за капітальне будівництво, та Наталю Лушнікову, яка займатиметься питаннями освіти, культури, молоді та спорту. Також затвердили керуючого справами виконкому – цю посаду ось вже четверте скликання поспіль обійматиме Наталя Торопова.

На першій сесії традиційно затвердили новий склад виконавчого комітету. Цього скликання до нього увійшли 19 людей, а не 12, як раніше. Тож членами виконкому стали Євгеній Матвєєв, Ірина Ручка, Сергій Малиш, Сергій Петелько, Наталя Лушнікова, Наталя Торопова, Олена Кудлай, Юрій Абросімов, Іван Борисенко, Валентина Пилипенко, Данило Клімашевський, Олексій Левченко, Анатолій Кузнецов, Олег Зав’ялов, Наталя Кондратьєва, Валерій Самойлов, Тетяна Кобиляцька, Костянтин Ардальянов та Сергій Шарапов.

Обранці – до роботи!
Обранці – до роботи!

Крім того, були сформовані постійні депутатські комісії міської ради, затверджено їхній склад та обрано голів: постійна комісія з питань комунального господарства, комунальної власності, будівництва, земельних відносин та екології (голова Іван Баршак); постійна комісія з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів та приватизації (голова Сергій Тихонов); постійна комісія з питань законності, соціального захисту населення, захисту прав споживачів, регуляторної політики та етики (голова Ірина Азарова); постійна комісія з питань соціального розвитку міста (наука, освіта, охорона здоров’я, культура, спорт, робота з молоддю) (голова Наталія Сохань) та постійна комісія з питань промисловості, підприємництва та сфери послуг (голова Ігор Тронь).

Також були розглянуті питання про затвердження складу комісії по розробці регламенту роботи Дніпрорудненської міської ради восьмого скликання, про умови оплати праці міського голови, а також про створення окремої юридичної особи – фінансового відділу міськради, затвердження Положення про нього та вжиття заходів щодо його державної реєстрації.

Наприкінці заходу депутати та члени виконкому домовилися про дні та час проведення своїх засідань: як і раніше, сесії проходитимуть кожний останній четвер місяця о 14:00, а засідання виконавчого комітету – кожний третій вівторок місяця о 14:00.

На цьому перша сесія восьмого скликання була закрита. Тепер вже легітимні обранці взялися керувати всіма сферами життя Дніпрорудненської об’єднаної територіальної громади. Хочеться сподіватися, що вони виправдають довіру своїх виборців та будуть відстоювати передусім інтереси жителів ОТГ.    

Олена Драгун, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські школярики турбуються, щоб собакам було тепло взимку

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X