«Розбір польотів» у медицині, кадрові призначення: продовження сесії в Енергодарі

9 грудня після кількаденної перерви продовжилася перша сесія новообраної Енергодарської міської ради 8-го скликання. Одним з головних пунктів порядку денного стало питання щодо ситуації по захворюваності на коронавірусну інфекцію в місті. Депутати та громадськість заслухали інформацію керівників двох ланок медицини міста.

«Розбір польотів» в медицині, кадрові призначення: продовження сесії в Енергодарі
«Розбір польотів» в медицині, кадрові призначення: продовження сесії в Енергодарі

Першим виступив виконуючий обов’язки директора КНП «Міський центр медико-санітарної допомоги» Олександр Оверко. За його словами, у рамках боротьби з коронавірусом в Енергодарі було створено 2 мобільні бригади для проведення ПЛР-тестування, які фінансуються згідно з договором з Національною службою здоров’я України. Проте для 50-тисячного міста це катастрофічно мало – таких бригад потрібно щонайменше п’ять.

В.о. директора КНП «Міський центр медико-санітарної допомоги» Олександр Оверко
В.о. директора КНП «Міський центр медико-санітарної допомоги» Олександр Оверко

Колосально збільшилося і навантаження на сімейних лікарів, адже саме зараз у кожного з них лікуються до 80 хворих на коронавірус пацієнтів. Наразі збільшено час роботи лікарів до 8 годин щоденно, проте вони все одно не справляються з напливом хворих і проводять свої прийоми до останнього пацієнта. Також одним з нагальних питань є великі черги під кабінетами сімейних лікарів, проте адміністрація МЦСМД зробила певні кроки, аби мінімізувати контакти пацієнтів.

Крім того, була створена так звана місцева гаряча лінія, куди жителі Енергодара можуть звернутися за консультацією щодо COVID-19. Її номер 050-220-40-07.

Далі виступив керівник спеціалізованої медико-санітарної частини Андрій Бредихін, доповідь якого викликала бурхливу реакцію депутатів та шквал запитань.

Директор КНП «Спеціалізована медико-санітарна частина» Андрій Бредихін

Депутати порушили безліч питань щодо «безкоштовного» лікування коронавірусних хворих в СМСЧ, забезпечення киснем відділень медсанчастини та зношеності системи подачі кисню, виплат так званих «ковідних» доплат персоналу та багато інших. На жаль, відповіді керівника СМСЧ були далекими від конкретики та не задовольнили депутатів. Апогеєм дискусії стало питання про звичайні побутові зручності для коронавірусних хворих в інфекційному відділенні, на яке Андрій Бредихін так і не зміг відповісти.

Доповідь директора КНП «СМСЧ» викликала бурхливу реакцію депутатів та шквал запитань
Доповідь директора КНП «СМСЧ» викликала бурхливу реакцію депутатів та шквал запитань

Тож, заслухавши доповіді, обранці вирішили створити комісію для перевірки роботи обох ланок медицини Енергодара, звіт про яку буде розглянуто вже у січні.

Далі депутати перейшли до кадрових питань. Перше з них стосувалося обрання секретаря міської ради. На цю посаду була запропонована кандидатура представника «Опозиційної платформи – за життя» Володимира Тимошенка. Проте не обійшлося без конфлікту політичних поглядів – фракція «Європейської солідарності» відмовилася брати участь у голосуванні. Все ж за процедурою таємного волевиявлення депутати обрали секретарем міськради Володимира Тимошенка.

Секретарем Енергодарської міської ради став Володимир Тимошенко
Секретарем Енергодарської міської ради став Володимир Тимошенко

Друге кадрове питання стосувалося призначення першого заступника міського голови – на цю посаду обрали Івана Самойдюка.

Першим заступником міського голови обрано Івана Самойдюка
Першим заступником міського голови обрано Івана Самойдюка

Завершилося друге пленарне засідання внесенням змін до міського  бюджету. Депутати підтримали збільшення видатків для надання матеріальної допомоги з коштів депутатського фонду на проведення операції дитини з інвалідністю у сумі 148960 грн.

Але і на цьому не була поставлена крапка у першій сесії міської ради восьмого скликання. На наступному засіданні планується розглянути питання щодо затвердження Регламенту міської ради, визначитися зі складом постійних депутатських комісій, а також затвердити план роботи ради на І півріччя наступного року. 

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Дистанційне навчання в енергодарських школах: думка освітян, батьків та учнів

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X