В Енергодарі відкриють 230 шкільних класів: про що говорили освітяни на серпневій педколегії

На базі Енергодарської загальноосвітньої школи №2 напередодні нового навчального року відбулася розширена колегія управління освіти.

До зустрічі також приєдналися представники управління державної служби якості освіти у Запорізькій області. Крім того, на колегії був присутній міський голова Дмитро Орлов, який привітав освітян з початком нового навчального року.

«Всі ми розуміємо, що освіта – це одна із найголовніших галузей, необхідних для розвитку і сталого процвітання нашої держави. Адже на нашому підростаючому поколінні базуються принципи державності. Ми дуже вдячні освітянам за неоціненну роботу», – зазначив міський голова.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов привітав енергодарських освітян з початком навчального року
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов привітав енергодарських освітян з початком навчального року

Розвиток системи освіти міста є одним з пріоритетних напрямків роботи міської влади, адже переважна частина фінансування з міського бюджету щороку направляється саме на потреби закладів освіти. У подальшому заплановано низку заходів в напрямку матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, покращення якості харчування школярів, проведення поточних та капітальних ремонтів покрівель та приміщень. Крім того, Енергодарська міська рада та депутатський корпус приділяють увагу не лише нагальним потребам закладів, але й матеріальному заохоченню їхніх працівників.

Міський голова підкреслив, що Енергодар – єдине місто в області, де освітяни отримують щомісячну надбавку у розмірі 20% посадового окладу за престижність педагогічної праці. Крім того, з 1 січня поточного року з місцевого бюджету забезпечено виплату 10%-ї надбавки педагогічним працівникам дошкільних закладів освіти.

Щорічна серпнева колегія Енергодарського управління освіти
Щорічна серпнева колегія Енергодарського управління освіти

Розпочалася зустріч з дуже приємної звістки. Ім’я колишньої директорки Енергодарського навчально-виховного комплексу «ЗНЗ – ДНЗ» №9 Валентини Деркач занесено до Книги пошани Запорізької області. Жінка практично все своє життя присвятила роботі з дітками, а це цілих 50 років, з яких 37 – була незмінною керівницею НВК №9.

Ім’я колишньої директорки ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9 Валентини Деркач занесено до Книги пошани Запорізької області
Ім’я колишньої директорки ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9 Валентини Деркач занесено до Книги пошани Запорізької області

Валентина Олексіївна подякували всім колегам, хто був довгі роки поруч із нею. І запевнила, що працюватиме в своєму закладі і надалі. Жінка продовжуватиме ділитися своїми вміннями та навичками з молодим поколінням.

Колишня директорка Енергодарського навчально-виховного комплексу «ЗНЗ – ДНЗ» №9 Валентина Деркач
Колишня директорка Енергодарського навчально-виховного комплексу «ЗНЗ – ДНЗ» №9 Валентина Деркач

Далі начальниця управління освіти міськради Світлана Букреєва проаналізувала здобутки та напрацювання, успіхи та особливості навчального року, окреслила коло питань, що потребують нових підходів до вирішення, а також розповіла про суспільні виклики та освітні стратегії.

«Минулий навчальний рік, як і попередній, проходив з певними карантинними обмеженнями. Тому вже другий рік ми працюємо у доволі складних для нас умовах. І якщо навесні 2020 року ми були трохи розгублені та не знали що нам робити, то 2021 рік показав протилежне. Тепер ми вміємо навчати і навчатися дистанційно, вміло використовуючи дистанційні технології навчання», – закцентувала начальниця управління освіти міськради Світлана Букреєва.

Начальниця управління освіти міської ради Світлана Букреєва
Начальниця управління освіти міської ради Світлана Букреєва

Новий навчальний рік у освітніх закладах міста також розпочнеться в умовах адаптивного карантину. Не зважаючи на це, освітяни повністю готові до роботи в нових умовах.

У 2021/2022 навчальному році продовжиться робота за моделлю Нової української школи. Для її забезпечення з державного та міського бюджетів виділено 1,3 млн грн на підвищення кваліфікації педагогічних  працівників та облаштування закладів освіти: придбання дидактичних матеріалів, меблів, комп’ютерної техніки. За кошти освітньої субвенції оснастили всім необхідним 9 профільних кабінетів географії, фізики, біології та математики у ЕНВК №1, ЕЗОШ №2 та ЕНВК №5.

Важливим наразі є питання кадрового забезпечення освітньої галузі. З 2035 працівників навчальних закладів 1054 – педагоги. Наразі більшість вчителів мають стаж роботи понад 20 років та віком від 41 до 50 років. Однак проблемою є постійна наявність вакансій у закладах позашкільної та дошкільної освіти. Причиною цього є низька заробітна плата працівників цих ланок. В першу чергу це вихователі та медичні сестри дитячих садочків, а також керівники позашкільних гуртків.

Серед приємних новин: в новому навчальному році до колективу енергодарських освітян додалися шість молодих та цілеспрямованих спеціалістів. Нових фахівців з початком їхньої педагогічної діяльності привітав міський голова.

Міський голова привітав молодих педагогів з початком їхньої діяльності
Міський голова привітав молодих педагогів з початком їхньої діяльності

Наші освітяни завжди є активними учасниками семінарів, наукових конференцій, форумів всеукраїнського та регіонального рівнів. Підтвердженням того стало здобуте 3-є місце Енергодарською Малою академією наук у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Також ЕМАН отримала найкращу рейтингову позицію серед чотирьох закладів позашкільної освіти  України у Всеукраїнському конкурсі-рейтингу закладів освіти «Школа – джерело талантів».

Кращі освітяни Енергодара отримали нагороди за плідну працю
Кращі освітяни Енергодара отримали нагороди за плідну працю

Однак на цьому здобутки енергодарських освітян не завершуються. У минулому навчальному році у п’яти професійних конкурсах «Учитель року», «Джерело творчості», «Нові технології у новій школі», «Методист року», «Технологічний парк художньо-педагогічних ідей» 14 педагогів міста посіли призові місця на обласному та всеукраїнському рівнях

У новому навчальному році планується відкрити 230 шкільних класів, в яких навчатимуться 6404 школяра (із них 27 класів – з інклюзивною формою навчання, 4 класи – інтенсивної педагогічної корекції). Сформовано 21 перший клас, до яких 1 вересня підуть 607 першокласників.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарці вклонилися героям, які загинули за Україну

Комментарии закрыты.

X