Розквітла амброзія: як енергодарці страждають від рослини – алергену?

В Енергодарі, окрім  комунальних негараздів, наприкінці літа з’явилася ще одна важлива проблема – квітуча амброзія. Рослина, що зовні нагадує полин або коноплі, виробляє отрутний пилок. У період цвітіння, коли концентрація пилку досягає свого піку, амброзія легко може викликати алергію і отруєння. Чи не кожен третій житель Енергодара страждає від алергії на амброзію.  В літньо – осінній період люди починають чхати, кашляти, в них з’являється нежить, а в деяких випадках навіть кон’юнктивіт.

Амброзія заважає енергодарцям вільно дихати
Енергодарці задихаються від амброзії

Ще на початку червня міський голова Павло Музика підписав розпорядження про проведення комплексу заходів щодо боротьби з карантинними рослинами та бур’янами. Але, як ми зараз спостерігаємо на прикладі першого мікрорайону,  тут не поспішають викорчовувати квітучий алерген. Точніше, з одного боку, вздовж узбіччя дороги, комунальники бур’яни скосили. А от з другого боку від пішохідної доріжки, під балконами в людей, тобто, на прибудинковій території, якою опікується керуюча компанія «МДЛ», амброзія почувається дуже комфортно. Бо ніхто її не знищує. Як наслідок, енергодарці, в прямому сенсі слова, задихаються.

 Народних засобів боротьби з алергією на квітучу амброзію не існує. А ліки, які допомагають містянам хоч трішки рятуватися від страшної недуги, коштують дуже дорого та теж не завжди ефективні.

Розпорядження міського голови Енергодара про викорчовування бур’яну
Міський голова на початку червня розпорядився викорчувати бур’яни

Енергодарці скаржаться, що амброзія перешкоджає їм звично ходити вулицями та насолоджуватися прогулянками  улюбленим містом. Деякі жителі нашого міста тижнями не виходять з дому, бо їдкий запах квітучого бур’яну може навіть викликати запаморочення.

Запах квітучого бур’яну може навіть викликати запаморочення.
В Енергодарі пахощі квітучого бур’яну викликають запаморочення

На жаль, затверджений  міським головою план заходів щодо локалізації та ліквідації карантинних рослин та бур’янів на території  Енергодара протягом вегетаційного періоду чомусь виконується не надто ефективно. Чи-то комунальники не допрацьовують? Чи-то на керуючу компанію у влади немає жодного впливу і на розпорядження мера їй, вибачте, начхати? Але факт залишається фактом: жителі міста обурені цією ситуацією, та вимагають якнайшвидше викорчувати небезпечну рослину на енергодарських  вулицях.

План заходів щодо локалізації та ліквідації карантинних рослин не виконується
Енергодарці вимагають якнайшвидше викорчувати бур’ян

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі зареєстрували новий випадок кору

1 Комментарий
  1. света :

    Предпринимателю Павлу Богдану мер вручил грамоту как лучшему предпринимателю, только непонятно за что, ведь бывшее здание Приватбанка, которое в собственности у Богдана окружено бурьянами. И судя по всему никто с ними бороться не собирается.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X