«Розбір польотів» по затримці заробітної плати в Енергодарській СМСЧ завершився проханням медиків звільнити керівництво закладу

У вівторок, 3 серпня, у стінах культурно-ділового центру ЗАЕС пройшло розширене засідання профспілкового комітету Енергодарської спеціалізованої медико-санітарної частини за участю адміністрації закладу та представників міської влади. Зустріч відбулася на численні прохання трудового колективу СМСЧ, який хотів дізнатися з перших вуст про причини затримки виплати працівникам заробітної плати, відпускних, лікарняних та належних виплат і надбавок. 

У стінах КДЦ ЗАЕС пройшло розширене засідання профкому СМСЧ за участю адміністрації закладу та представників міської влади
У стінах КДЦ ЗАЕС пройшло розширене засідання профкому СМСЧ за участю адміністрації закладу та представників міської влади

Виконувач обов’язків директора КНП «СМСЧ» Святослав Струс розповів, що затримка виплат відбувається через несвоєчасність нарахувань за надані послуги від Національної служби здоров’я України. Кошти у сумі 2,8 млн грн лікарня отримала у другій половині останнього робочого дня місяця – 30 липня, тож нарахувати персоналу аванс стало можливим лише вранці у понеділок, 2 серпня. Також Святослав Струс повідомив, що коштів НСЗУ недостатньо для виплати заробітних плат працівникам, а місцева влада відмовляється виділяти на це додаткові кошти.

Іншими винуватцями критичної ситуації, на думку керівництва СМСЧ, є окремі лікарі, які так і не навчилися реєструвати в електронній медичній системі проліковані випадки, за які сплачує кошти НСЗУ.

За версією в.о. директора КНП «СМСЧ» Святослава Струса, у критичній ситуації з затримкою виплат персоналу винні всі, окрім адміністрації закладу
За версією в.о. директора КНП «СМСЧ» Святослава Струса, у критичній ситуації з затримкою виплат персоналу винні всі, окрім адміністрації закладу 

Тобто, за версією адміністрації СМСЧ, у цій критичній ситуації винні всі навколо: лікарі, місцева влада, НСЗУ. Всі, окрім власне керівництва медсанчастини. Але ж як насправді здійснювалося фінансування закладу?

В.о. міського голови Іван Самойдюк повідомив, що протягом 2020 року на потреби лікарні з міського бюджету було виділено 77 млн грн. Іван Гнатович зауважив, що такого фінансування у 2020 році не отримав жоден заклад Запорізької області. Переважна більшість закладів вторинної ланки України на сьогодні вже практично повністю перейшли на фінансування з НСЗУ та надходження від власної діяльності.

Крім того, на цей рік з міського бюджету на потреби СМСЧ передбачено 55,5 млн грн. Ці кошти будуть направлені на завершення капремонту приймального відділення, придбання медичного та діагностичного обладнання, медикаментів, матеріалів для гемодіалізу, забезпечення пацієнтів харчуванням, оплату комунальних послуг, придбання господарських товарів та джерел автономного електропостачання, страхування персоналу від COVID-19.

В.о. міського голови Іван Самойдюк розповів про обсяги фінансування СМСЧ у 2020-2021 роках
В.о. міського голови Іван Самойдюк розповів про обсяги фінансування СМСЧ у 2020-2021 роках

Крім того, протягом минулого року СМСЧ отримувала щомісяця майже 9 млн грн за пакетами НСЗУ. З початку ІІ кварталу цього року, коли змінилася система фінансування і кошти почали надходити виключно за кількістю зареєстрованих пролікованих випадків, ця сума зменшилась вполовину – до 4 млн грн. При цьому керівництво регулярно звертається до міської влади з вимогою покрити фінансові втрати лікарні коштами з місцевого бюджету.

Іван Гнатович також зазначив, що ще з листопада минулого року представники міської влади вели перемовини з керівництвом СМСЧ, аби з’ясувати наявні у закладі проблеми та допомогти у їхньому вирішенні. Основною проблемою на той час залишалася відсутність належної підготовки до роботи в електронній медичній системі. За кошти міського бюджету були придбані комп’ютери, які не були встановлені та підключені до системи, тож лікарі не мали змоги розпочати реєстрацію пролікованих випадків та, як наслідок, – отримувати за кожну надану послугу фінансування з НСЗУ. Крім того, керівництво лікарні вчасно не дало змоги лікарям навчитися працювати в електронній системі. Тому на початок нового етапу реформи – з 1 квітня 2021 року – СМСЧ виявилася не готова до роботи в нових умовах.

На зустрічі депутати міської ради також порушили питання щодо розміру щомісячного фонду оплати праці у закладі, повної неконтрольованості використання адміністрацією медсанчастини коштів, що надходять від НСЗУ, господарської діяльності та міського бюджету, а також відсутності належного діалогу та звітності перед роботодавцем – виконкомом міської ради.

У депутатів міської ради було чимало запитань до керівництва СМСЧ
У депутатів міської ради було чимало запитань до керівництва СМСЧ

Тож у світлі цієї ситуації виконком і депутатський корпус займають однозначну і принципову позицію: повна прозорість фінансової діяльності підприємства, звітність щодо використання коштів, а також погодження фонду оплати праці з профспілкою. В.о. міського голови Іван Самойдюк зазначив, що за умови абсолютної звітності більшість депутатів готові шукати можливості підтримувати медицину, аби вийти з цієї складної ситуації.

Ще однією не менш важливою умовою для надання додаткової підтримки медико-санітарній частині є створення наглядової ради. Відповідне рішення підтримали депутати міської ради, однак керівництво лікарні оскаржило його у суді.   

На засіданні зайшла мова і про укладення колективного договору, який і досі відсутній на підприємстві. Профспілковий комітет, а з ним і трудовий колектив, не погоджується підписувати договір, в якому розмір ставки починається з мізерних двох тисяч гривень. За словами керівництва СМСЧ, інакше заклад не потягне таке фінансове навантаження.

В якийсь момент у присутніх в залі медиків просто увірвався терпець, і представники колективу звернулися безпосередньо до депутатів та в.о. міського голови з проханням «позбавити нас такого керівництва закладу».

Представники колективу СМСЧ закликали міську владу «позбавити їх такого керівництва закладу»
Представники колективу СМСЧ закликали міську владу «позбавити їх такого керівництва закладу»

Підсумки цієї емоційної зустрічі підбив виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк. Він зазначив, що міська влада та депутатський корпус визнають організацію роботи СМСЧ вкрай незадовільною, тому вже найближчим часом будуть зроблені висновки щодо оцінки цієї роботи та вжито відповідні заходи.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Попереджувальна акція енергодарських медпрацівників: чому адміністрація СМСЧ не…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X