Реорганізація в дії: у виконкомі розповіли про стан справ на комунальних підприємствах Енергодара

Вчора, 6 липня, у виконкомі відбувся брифінг для представників ЗМІ, на якому керівники міста розповіли про поточну ситуацію на реорганізованих комунальних підприємствах.

В.о. міського голови Іван Самойдюк та заступник міського голови Сергій Холод розповіли про поточну ситуацію на реорганізованих комунальних підприємствах Енергодара
В.о. міського голови Іван Самойдюк та заступник міського голови Сергій Холод розповіли про поточну ситуацію на реорганізованих комунальних підприємствах Енергодара

Рішенням міської ради з 1 липня припинено діяльність КП «Міськзеленбуд» шляхом злиття з КП «ЦД «Промінь». На підприємство також передали частину функціоналу, техніки та майна від КП «Комунальні системи», тож нині «Промінь» виконує роботи з благоустрою, озеленення, утримання доріг, тротуарів, зон відпочинку, дитячих майданчиків, системи поливу тощо. Крім того, невдовзі завершиться процедура приєднання до підприємства КП «Чисте місто», що відповідає за вивезення сміття та утримання полігону побутових відходів.

Що стосується ситуації на КП «Комунальні системи», то нині підприємство працює у штатному режимі попри те, що попереднє керівництво декілька місяців блокувало виконання рішень міської ради щодо передачі майна та частини функцій на «Промінь». На сьогодні ж законність рішення міської ради щодо передачі майна та техніки підтверджена у суді. На «Промінь» передані об’єкти дорожньої інфраструктури, майно, автотранспорт та техніка, натомість за КП «КС» закріплені функції обслуговування електромереж та електричного господарства шкіл та дитсадків. З міського бюджету виділено фінансування на закупівлю витратних матеріалів.

Через невиконання умов трудового контракту з посади директора КП «КС» звільнено Андрія Гринька, тимчасово виконуючим обов’язки призначено Анатолія Міронова.

Виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк пояснив, чому було ухвалено рішення щодо передачі механізмів та транспорту на «Промінь». Справа в тому, що все рухоме майно КП «ПКС»  арештовано і реалізується виконавчою службою для погашення боргів. На сьогодні половина боргів по заробітній платі працівникам вже закрита, проте лишається ще 3,4 млн грн боргу – їх планується погасити за 2-3 місяці за рахунок тих транспортних засобів, які реалізуються.

З 1 липня на КП передано 10 легкових автомобілів, які перебували на балансі бюджетних організацій, їх також планується спрямувати на погашення боргів. Іван Гнатович зазначив, що зведення всього транспорту в одне підприємство дозволить ефективніше використовувати ресурси та спецтехніку.

З моменту реорганізації більшість персоналу з комунальних підприємств перейшла на КП «ЦД «Промінь». Ті працівники, які не погодилися працювати в «Промені», зараз виведені у вимушений простій. Відповідно до законодавства, вони отримають всі необхідні виплати та у подальшому будуть скорочені.

Під час брифінгу не оминули увагою і стан справ на КП «Тепловодоканал». Наразі на підприємстві весь план робіт виконується згідно з графіком, у тому числі й з підготовки до опалювального сезону. Також на ТВК системно почала працювати наглядова рада.

Крім того, нині на підприємстві триває робота по затвердженню нових тарифів. В дію нові тарифи на опалення та гарячу воду мають бути введені з 1 жовтня цього року, а тарифи на холодне водопостачання та водовідведення набудуть чинності з 1 січня наступного року.

Міська влада підготувала та подала для співфінансування через Державний фонд регіонального розвитку низку великих проєктів з реконструкції об’єктів міської інфраструктури. Зокрема, з реконструкції міського стадіону «Старт», стадіону ЕЗОШ №4, придбання сучасного обладнання для СМСЧ. В.о. міського голови Іван Самойдюк зазначив, що влада веде перемовини з різними інституціями щодо співфінансування та отримання грантів для залучення додаткових коштів на реалізацію проєктів з розвитку міста.

Детальніше про все це дивіться у нашому сюжеті.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Зборам трудового колективу енергодарської СМСЧ так і не судилося відбутися:…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X