Поліцейські Василівського РУП розказали жителям району, як не стати жертвами шахраїв

На жаль, на теперішній час шахрайство є доволі розповсюдженим способом незаконного заволодіння чужим майном. Винахідливість злочинців не знає меж і майже щодня з’являються все нові і нові способи позбавити людину її грошей чи майна. Шахраї діють будь-де: на вулиці, в Інтернеті, по телефону і навіть приходять додому.

З початку року до Василівського районного управління поліції та його структурних підрозділів надійшло 160 повідомлень щодо шахрайських дій. Всі дані внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, фігурантам 42 проваджень повідомлено про підозру.

«Впродовж останніх років злочинці вибирають в якості своїх жертв найбільш незахищену і слабку категорію населення – осіб похилого віку. Відносно них вчиняються такі злочини, як крадіжки, пограбування, шахрайство. Співробітники Василівського РУП постійно проводять профілактичні рейди «Як не стати жертвою шахраїв». Ми публікуємо відповідну інформацію на інтернет-сторінці управління у Фейсбуці https://www.facebook.com/vasidrv. Також роздаємо людям похилого віку пам’ятки та розповідаємо про обов’язкові правила-застереження», – повідомила інспекторка з комунікації Василівського районного управління ГУНП в Запорізькій області, капітан поліції Анастасія Дробницька.

Інспекторка з комунікації Василівського районного управління ГУНП в Запорізькій області, капітан поліції Анастасія Дробницька

Разом з представниками поліції журналісти МедіаЦентру днями об’їздили чимало населених пунктів Василівського району, побувавши у Василівці, Михайлівці, Кам’янці-Дніпровській, Дніпрорудному та Енергодарі. З мешканцями цих громад правоохоронці провели важливі профілактичні бесіди.

Поліцейські провели з мешканцями Василівського району профілактичні бесіди «Як не стати жертвою шахраїв»

На щастя, більшість людей повністю або частково ознайомлені з алгоритмом можливих дій шахраїв завдяки різним засобам масової інформації. Ці громадяни вже чітко знають, як поводити себе, якщо опиняться у подібній ситуації. Проте знайшлися й ті, хто хоча б раз у своєму житті потрапили на гачок до шахраїв. У більшості випадків аферисти дзвонили своїм жертвам по телефону та випитували особисті дані банківських карток, повідомляли про незрозумілі розіграші великої суми грошей, прикидалися родичами, які начебто потрапили у біду та вимагали гроші тощо.

Мешканці Василівського району, які не з чуток знають про шахрайські схеми

Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або щодо вас намагалися застосувати шахрайські метоли, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям оперативно вирахувати та затримати зловмисників по гарячих слідах.

Тож аби ви чи ваші близькі люди не стали жертвами шахрайських схем, потрібно прислухатися до порад співробітників поліції та чітко їх дотримуватися.

«Шановні громадяни! Будьте обачними! Не довіряйте незнайомим особам, не пускайте їх до свого помешкання, не показуйте, де знаходяться ваші заощадження. Якщо вам надійшов дзвінок про те, що ваш родич у біді – негайно телефонуйте родичу або особі, яка може бути поруч з ним. Будьте більш уважними до підозрілої інформації щодо низької ціни на товар або виграшу. Також нікому не повідомляйте персональні дані своїх банківських карток та рахунків. Звертайтеся за номером «102»! Всю інформацію можна перевірити у відділенні поліції», – наголосила інспекторка з комунікації Василівського районного управління Анастасія Дробницька.

Тож обов’язково проінформуйте про можливі шахрайські дії своїх батьків, бабусь та дідусів. А особливо тих, хто не має доступу до інформаційних ресурсів. Бережіть себе та своїх близьких!

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Діагностувати, запобігти, врятувати: в Енергодарській лікарні з’явилася сучасна…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X