Які зміни чекають на енергодарських школярів з 1 вересня?

За два тижні енергодарські школярі повернуться до навчального процесу. Хтось піде в 1 клас, а хтось буде готуватися до закінчення школи. Ми зустрілися з начальником місцевого управління освіти Світланою Букреєвою, та поцікавилися в неї про нововведення, які чекають на юних енергодарців в цьому навчальному році. Найважливіше – шкільна форма. За словами Світлани Михайлівни, тепер вона буде не обов’язковою. Діти, їх батьки та керівництво школи можуть самі прийняти рішення, в якому одязі учням буде зручніше відвідувати заняття. Але одяг має бути практичним, ділового стилю, та не відволікати школяра від уроків.

Шкільна форма тепер не обов’язкова: в чому будуть відвідувати заняття енергодарці?
Енергодарці можуть ходити до школи у будь-якому одязі ділового стилю

В Енергодарі до цього часу існують російськомовні класи. Але на даний момент триває перехід на україномовне навчання. Вже 65 % енергодарських школярів вивчають предмети українською.

Цікаво також, що відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас. У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблему цькування серед школярів через оцінки.

Також, є інформація, що можливе скасування дошки пошани у школах. Таке нововведення планують прийняти задля збереження особистих даних учня. Але за згодою відмінника та його батьків, окремі школи можуть залишати такі дошки.

Перше вересня вже не за горами. В Енергодарі буде відкрито 24 класи з першокласниками. Вперше поріг школи переступлять 640 діток.

В перший клас в Енергодарі йде 640 дітей
В Енергодарі в перший клас піде 640 дітей

В Енергодарі сьогодні є дефіцит працівників у дитячих садочках. Це стосується як вихователів, так і медичних сестер. Це зумовлено низькою заробітною платнею. Але за словами Світлани Михайлівни, міський бюджет планує збільшувати зарплати педагогам-освітянам на 10 %.

Ще однією важливою проблемою в школах є нестача підручників. Але Енергодара це не стосується. Начальник управління освіти нашого міста обіцяє, що жоден учень без книжок не залишиться. Школи повністю забезпечені підручниками для 2019 -2020 навчальних років.

Енергодарські школярі будуть забезпечені підручниками для навчання
Енергодарські школи повністю забезпечені підручниками

За час літніх канікул енергодарські заклади освіти та дитячі садочки оновлюються  та готуються до того, аби належним чином зустріти дітей восени.  Робляться ремонти та ремонтуються класи, коридори, покрівля. Будуються стадіони та реконструюються ігрові майданчики. Будемо сподіватися, що юним енергодарцям сподобається новий вигляд їх навчальних закладів.

Отож, як ви вже зрозуміли, на школярів та вихованців дитсадків в новому навчальному році чекає багато цікавого. Нарешті учні зможуть одягати на уроки улюблені джинси, але звичайно, стриманого стилю й темного кольору. Їх мами можуть з полегшенням зітхнути, бо білі сорочки вже не будуть обов’язковими. Школярам залишається тільки тішити вчителів та батьків гарними оцінками та отримувати задоволення від навчання.

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі вихованці літньої школи МАН побували на екскурсії в пожежній частині

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X